Florida – Buffalo 2:1 (kon.) | Toronto – Columbus 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 0:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 3:2 (po pr.) | New Jersey – Pittsburgh 5:1 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 4:2 (kon.)
Nashville – Vegas 3:2 (po pr.) | Calgary – Chicago 3:4 (kon.) | Vancouver – Seattle 2:5 (kon.)
San Jose – Colorado 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 1:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1) Stav série: 0:2
Mountfield HK
Středa 05.04.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Stav série – 0:2 (21:30:14)

Vítkovičtí fanoušci poté, co si prohlédli videozáznam na kostce, s rozhodnutím sudích zcela nesouzní, ale není jim to nic platné. Přestože jejich tým dnes po sto dvaceti šesti minutách hry otevřel skóre Lakatošem v přesilovce, hosté poměrně rychle srovnali Blainem. Vítkovice tedy znovu dobyli branku Mountfieldu po střele Kocha, ale McCormack dokázal odpovědět a dostat tak zápas do prodloužení. V něm se ale radovali hosté, fanoušci začali odcházet, ale sudí si vyžádali poradu s videem. Celá Ostravar aréna čekala na verdikt. Ten ale potvrdil branku Miškáře a tak si hosté oslavu s fanoušky znovu zopakovali.
    Ostravar aréna se dnes tedy dočkala gólů, ale domácí fanoušci neodcházejí do svých domovů zrovna spokojení. Jejich tým prohrává v semifinálové sérii a v zápasech v Hradci Králové bude muset sáhnout hluboko do svých rezerv, aby zvrátil nepříznivý stav a vrátil sérii zoět do Ostravy.
    Dnes je to už úplně vše, mějte pokud možno příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

Hradec právě vstřelil branku!
    Hostující mužstvo se může radovat i podruhé, protože gól byl nakonec uznán. Stezka přikryl kotouč, ale ten mu proklouznul, k tyči jej pak umístil PATRIK MIŠKÁŘ – 2:3. Asistence: Ethan Werek.

61:59
    Během zkoumání videa došlo zřejmě ke slovní potyčce Smoleňáka s domácím Stezkou a na ledě se zvedá vlna emocí, možná budou následovat i pěsti.

61:59
    Puk se ocitá ve vítkovické síti, kam propadl, ale sudí si vyžádali video.

61:53
    Vhazování po pravici domácího gólmana.

61:41
    Mountfield se lehce dostal do pásma, Zachar poslal puk na Stezku, ten sklapl betony, případné vyšťourání puku bylo hostujícímu útočníkovi zatrhnuto hned z kraje.

61:35
    Vítkovice na cestě k Machovskému, ale Kotala byl tísněn.

61:07
    Královehradečtí nebezpečně u Stezky, ale puk za jeho záda neprošel.

60:23
    Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, Mueller ale končí před brankou v nehokejové pozici.

60:03
    Vhazování vybojovali hostující hráči.

60:01

Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel a k vidění jich bylo více, než za předchozí včerejšek a dvě dnešní třetiny dohromady. Nejprve se trefil Lakatoš, který po sedmi vteřinách potrestal hrubost Machovského, ale hosté po necelých třech minutách hry srovnali Blainem. Vítkovičtí fanoušci ale nemuseli být smutní dlouho, vedení svému týmu vrátil Koch. Hosté se ale rvali srdnatě a necelé čtyři minuty před třetí sirénou srovnával McCormack, jehož trefu museli potvrdit sudí, kteří se rozhodovali poměrně dlouho. Proto nás stejně jako včera čeká prodloužení.

1/3 – 5:16
    2/3 – 16:4
    3/3 – 10:12

Další třetina začne přibližně v 20:52.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 46. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 50. Koch (Grman, Chlán) – 49. Blain (Perret, Jergl), 57. McCormack (R. Pavlík), 62. Miškář (Werek)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, L. Kovář – Fridrich, Krieger, Mueller (A) – Bukarts, Lindberg, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Chlán, Dej.
    Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Eberle, Miškář, Werek – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – Pilař, Štohanzl, Smoleňák (C).
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: O. Hejduk, J. Ondráček – J. Svoboda, D. Hynek

Diváci: 9 587