Švýcarsko – Slovensko 2:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 3:4
Mountfield HK
Sobota 15.04.2023, 15:30 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Dnešní zápas je u konce. Ani netrval dlouho, stačila základní hrací doba a jedno prodloužení. Skóre ve druhé třetině otevřeli hosté, kteří překonali Stezku díky Miškářovi, ale domácí dokázali odpovědět jen o pár minut později, kdy v přesilovce zabojoval Kalus. Ve třetí třetině měli znovu vítkovičtí k dispozici přesilovku, ale tu nevyužili, a protože gólmani žádný puk za svá záda nepustili a hosté nedokázali Jerglem proměnit nařízené trestné střílení, šlo se do prodloužení. V tom to dlouho vypadalo na tuhý boj, ale vítkovičtí měli opticky o něco více ze hry, na kolena je však srazilo jedno jediné oslabení, které v tomto zápase odehráli. Necelé dvě minuty před koncem prodloužení se trefil přesně za Stezkova záda Okuliar a vystřelil svému týmu postup do finále.
    Hosté se radují, domácí fanoušci vyjadřují svému týmu hlasitou podporu a děkují jim za skvělé zážitky během uplynulé sezóny. Tuhle prohru ale budou vítkovičtí muset ještě vstřebat.
    Z Ostravy je to vše, mějte příjemné dny, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:33:08)

Hradec právě vstřelil branku!
    Do konce prvního prodloužení chyběly necelé dvě minuty, ale hosté využívají přesilovku gólem OLIVERA OKULIARA – 1:2. Asistence: Kevin Klíma.

77:34
    Lakatoš se dostal k puku a vystartoval z obranného pásma, v tom středním jej ale zachytili hradečtí.

77:26
    Za podrážení je vyloučen domácí Koch.

77:26
    Rosandić projel s pukem téměř celé kluziště a dojel si ke kruhu pro faul.

77:11
    Stezka signalizoval ofsajd hostů, ale hned poté se musel připravit na střelu, ke které už nedošlo díky písknutí rozhodčího.

76:50
    Nahození z dálky Stezka s přehledem kryje.

76:26
    Vítkovičtí v pásmu, ale ani série střel v brance hostujícího týmu nekončí.

76:00
    Chalupa se snaží narušit domácí rozehrávku od branky.

75:31
    Radovan Pavlík se nenechal zastavit bránícími hokejkami, prodral se k brance, ale tam mu ujel kotouč.

74:58
    Domácí posílají kotouč do bezpečnějších vod středního pásma.

74:45
    Jergl se dostal až ke Stezkovi, tam už se ale přesunula hned čtveřice domácích, Jergl tedy nahrál na modrou, ale odtamtud se kotouč k domácí kleci už nedostal.

74:08
    Krieger rozehrál do pásma, puk se dostal ke kruhu na Muellera, ale ten Machovského nepřekonal.

73:42
    Diváci během přestávky rozjeli solidní mexickou vlnu.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 31. Kalus (Lakatoš, Mikuš) – 27. Miškář (McCormack, Gaspar), 79. Okuliar (Kev. Klíma)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík, Raskob – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – Bukarts, Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, L. Krenželok (A).
    Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Gaspar, McCormack, Kalina, Blain (A), Rosandić, F. Pavlík (A) – Zachar, Miškář, Eberle – Perret, Lalancette, Jergl – Okuliar, Kev. Klíma, Werek – R. Pavlík, Pilař, Smoleňák (C) – Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: R. Hradil, P. Stano – J. Ondráček, J. Svoboda

Diváci: 9 833 - vyprodáno