Carolina – NY Islanders 2:1 (kon.) | Boston – Florida 3:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:3 (po pr.)
Edmonton – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Mountfield HK
2:4 (0:0, 0:1, 2:3) Stav série: 0:1
HC Oceláři Třinec
Úterý 18.04.2023, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Dnešní utkání sledovalo 6890 diváků. (19:47:10)

Z mé strany je to dnes již vše. Komentátorské žezlo předávám na středeční duel kolegyni Kláře Petráskové, užívejte zbytku úterního dne! Někdy příště se budu těšit znovu na počtenou!

Stíhací jízdu do konce Hradečtí nedotáhli, přesto jim vyprodaný stadion nemá důvod za výkon nepoděkovat. Ve třetí třetině odehráli více než důstojnou partii a na gól Daniela Voženílka z času 40:50 odpověděli nejlépe, jak mohli. Kevin Klíma a Radek Smoleňák během necelých tří minut zařídili srovnání a drama pokračovalo.

Oceláře však do sedla nakoplo úspěšné přečíslení 2 na 1, které zakončil na konci 49. minuty Daniel Voženílek. Hradec pak sice tlačil, dokonce dosáhl i gólu, jenže ten nebyl pro postavení Jergla v brankovišti uznán. Výhru pak pečetil do prázdné Vladimír Dravecký a Slezané berou první bod v sérii.

Střely na branku: 30 – 23 (9 – 5)

59:22
    Třinec právě vstřelil branku!
    Blain se ještě pokoušel zachránit prudké nahození na modré, jenže trefil jenom obránce před sebou, kterým byl Andrej Nestrašil. Ten posunul před sebe na VLADIMÍRA DRAVECKÉHO do středního pásma, jenž pohodlně dovezl do prázdné. V Hradci je hotovo – 2:4! Asistence: Andrej Nestrašil.

59:11
    Vhazování před Kacetlem, těsně předtím ale berou domácí oddechový čas!

58:56
    Klíma šel do tří hráčů, byl zastaven a přišlo vysoké vyhození, které směřovalo do branky, ale nakonec se zarazilo o tyčku! Hradec stále žije.

58:23
    Klíma posunul na Blaina, který jenom nahodil za branku. Odtud přišlo Jeřábkovo vyhození tak šikovné, že z toho icing není.

57:59
    Filip Pavlík sebral vyhozený puk a opět otáčí hru. Machovský pálí na střídačku, Lvi jdou do rizika!

57:36
    Zakázané uvolnění Hradce bylo hodně hraniční a přichází nakonec oprava verdiktu. Vhazovat se bude ve středním pásmu a domácí se cítí poškozeni. Následuje komerční přestávka.

57:09
    McCormack nahazoval do ohně, tam ale byli fakticky jenom Třinečtí, kteří vyhodili k Machovskému. Čas teď pro Hradec enormně letí.

56:29
    Gaspar se pokoušel propracovat do pásma, přes rovnou čtyři hráče Ocelářů to ale měl těžké. V držení kotouče ale Východočeši pokračují.

55:39
    Eberle prostrčil puk zpět na modrou, tam ale nebyl nikdo ze spoluhráčů. Proto se hraje znovu ve středním pásmu.

55:20
    Protože speaker domácího klubu radost dříve neodpálil, jak je ve zvyku, rozhodčí rozpažili a Oceláři stále drží těsné vedení!

55:20
    Situace je dle videotrenérů MHK taková, že by ten gól uznán být mohl. Ale jistí si tím stoprocentně nejsou.

55:20
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tenhle tlak Třinečtí už neustáli a necelých pět minut před koncem je srovnáno! Za nahozením do brankoviště se tlačil Jergl, nešťastně přitom ale trefil Kacetla do prostoru mezi nohama. Třinecký gólman přestal hrát a svalil se na led, hra ale pokračovala a Kacetl musel být ve střehu. Skoro to celé vychytal, ale JORDANN PERRET dostal nadvakrát puk za jeho záda!

Situace byla taková, že si lavička Ocelářů na absolutní hraně povoleného časového limitu vzala coach challenge na nedovolené bránění brankáři, právě kvůli postavení Jergla v brankovišti.

54:02
    Klíma dostal puk na Gaspara, jenž ale narazil do hradby na modré. Hradec drží puk a hledá cestu, jak se dostat do útočného pásma.

52:56
    Voženílek ještě při dlouhém střídání vyhodil puk k Machovskému, kotouč pak šel rychle k Zacharovi, který byl u prken seslán na led. Stále se ale hraje 5 na 5, tohle byl čistý zákrok.

52:09
    Rosandič se zavěsil za Marcinka a poměrně dost mu znemožnil zakončit. Na to konto pak otáčeli domácí hru, Jergl na levém křídle ale upadl.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 42. Kev. Klíma (Okuliar), 44. Smoleňák (Pilař) – 30. Kurovský (M. Roman, Mar. Adámek), 41. Voženílek (Daňo), 49. Voženílek (Daňo), 60. Dravecký (Nestrašil)

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Gaspar, McCormack, Kalina, Blain (A), Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Zachar, Miškář, Eberle – Perret, Lalancette, Jergl – Okuliar, Kev. Klíma, Werek – R. Pavlík, Pilař, Smoleňák (C).
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Čukste, Doudera, Mar. Adámek, Kaňák – Chmielewski, Marcinko, M. Růžička (A) – Dravecký (A), M. Roman, Kurovský – Nestrašil, Voženílek, Daňo – Svačina, Vrána (C), Hrňa.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Hynek, Šimánek