Karviná – Plzeň 28:25 (po s.h.) | Zubří – Lovosice 27:33 (kon.)
po s.h.
HCB Karviná
28:25 (15:9) Stav série: 2:0
Talent tým Plzeňského kraje
Středa 10.05.2023, 17:00 • Hala STaRS Karviná • Play-off Chance Extraligy mužů • Finále

HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 28:25 (15:9)
    Nejvíce branek: Solák 11, Skalický 4/1, Nantl 4 – Nejdl 5, Šafránek 4, Douda 3/1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/1. Vyloučení: 4:2. Diváci: 1 321. (18:47:50)

Karviná slaví druhé finálové vítězství! Také na domácí půdě bojovala o vítězství do posledních vteřin, aby nakonec rozhodla o svém úspěchu při střílení sedmimetrových hodů. Západočeši po první půli ztráceli šest gólů, ale skvěle zabojovali a vynutili si rozhodnutí v sedmimetrových hodech, v nichž se jim ale vůbec nedařilo, neuspěl ani jeden ze tří exekutorů, zatímco na domácí straně uspěli všichni tři, střetnutí gólem ukončil Ondřej Skalický.

Svěřenci kouče Brůny dělí poslední krůček od zisku titulu, který mohou oslavit už 14. května, kdy je na programu třetí finálové utkání v hale Plzně, zápas začíná v 17 hodin.

Konec zápasu. (28:25)
    Je konec! Definitivní razítko na druhé karvinské finálové vítězství dal Ondřej Skalický, jenž propasíroval gólmanovi balón mezi nohy.

Nevídané plzeňské trápení při sedmičkách! Ondřej Šafránek volil zakončení mezi nohy, které Martin Galia včas dokázal srazit k sobě. Karviná může rozhodnout!
    Patrik Fulnek potvrdil, že mu střílení sedmiček rozhodně není cizí! Bez přemýšlení napálil balón k pravé tyčce.

Další plzeňských neúspěch! Postaral se o něj Michal Tonar, jehož vychytal levou nohou pro změnu Petr Mokroš!
    Na druhé straně úspěch! Jan Plaček si vybral levou stranu, kam gólman nedosáhl!

Jakub Douda neuspěl! Volil střelu k pravé tyči, kterou Martin Galia vykopl pravou nohou!

Sedmimetrové hody začínají. (25:25)

Druhý poločas nabídl až nečekaně dramatickou podívanou, o vítězi rozhodnou sedmimetrové hody! Západočeši ve druhé půli smazali šestibrankové manko a dokonce v posledních vteřinách mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale Kosteski skóroval těsně po vypršení časového limitu.

Domácí přišli o míč a do brejku dostal balón Nikola Kosteski, který sice skóroval, ale už po limitu, gól tedy nemohl platit!

60
    Druhý poločas skončil. (25:25)
    60
    Srovnáno! Tomáš Nejdl uspěl střelou ze spojky k pravé tyči, Petr Mokroš za střelou natahoval nohu bez úspěchu. Karviná má na rozhodnutí dvacet vteřin. (25:25)

60
    Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje. (25:24)

59
    Po Mokrošově skvělém zásahu házel jeden z domácích hráčů na prázdnou bránu, jenže míč poslal vedle pravé tyče! (25:24)
    59
    A to se děje! Petr Široký střílí svůj první gól v utkání v extrémně důležitou chvíli, z levého křídla pálil na přední tyč. (25:24)

58
    Důležitý obranný zákrok karvinské defenzivy! Domácí mužstvo má příležitost strhnout vedení zpátky na svou stranu. (24:24)
    58
    Jenže hosté doplatili na skutečnost, že hráli bez brankáře, Matěj Nantl stihl vystřelit ještě před tím, než se Herajt do brány vrátil. (24:24)