Liberec – Hr. Králové 2:3 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:3 (1:0)
FC Hradec Králové
Pátek 26.05.2023, 18:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA - Skupina o umístění • Finále

Poslední utkání Skupiny o umístění je minulostí. Domácí Liberec sice prohrál s Hradcem Králové 2:3, ale po venkovní výhře 4:0 a celkovém součtu 6:3 vyhrává prémii v hodnotě jednoho milionu korun a nasazení do třetího kola MOL Cupu v následujícím ročníku. V prvním poločase se prosadil pěkným gólem Doumbia. Na začátku druhé půle vyrovnal Trusa. Domácí šli do vedení ještě jednou zásluhou Tupty, ale Votroci otočili vývoj utkání během tří minut, když se prosadil v 79. minutě Kubala a v 82. opět Trusa. Jak už je ale zmíněno výše, Hradci tato výhra v součtu nestačila. Děkuji za pozornost, přeji příjemný víkend, klidné léto a v další sezoně společně z libereckého stadionu se budu těšit. (19:57:28)

90+4
    A ten právě přišel. Konec zápasu.

90+3
    Na stadionu U Nisy už v podstatě všichni čekají na závěrečný hvizd.

90+2
    Střet Ghaliho s Rynešem na hranici velkého vápna u rozhodčího Kotaly hracekému obránci prošel. Z tribuny to vypadalo, že situace byla posouzena správně.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Aktivní Ahmad Ghali si položil Ryneše a na ochozen to jen zahučelo. Následnou přihrávku Rabušic v ohrožení brány neproměnil.

88
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Matej Trusa, přichází Vojtěch Baloun.

86
    To byl parádní fotbalový moment! Michael Rabušic vystřelil placírkou z voleje na zadní tyč, kde se zaskvěl skvěle vymrštěnou rukou brankář Patrik Vízek.

85
    Rabušicův centr odhlavičkoval Gabriel před Kozákem na rohový kop.

84
    Po rychlém protiútoku Votroků Vašulín prováhal ideální čas ke střele. Následně se Hlaváčovi pokus nepovedl a míč skončil vedle brány domácích.

84
    Jakub Rada (FC Hradec Králové) dohrál skluzem domácího Kozáka a je dalším hostujícím hráčem, který bude dohrávat se žlutou kartou.
    82. Matej TRUSA - 2:3

82
    Hradec Králové právě vstřelil branku a otáčí během tří minut vývoj utkání!
    Daniel Vašulín hlavou prodloužil centr na úplně volného MATEJE TRUSU, který střelou kolem vyběhnutého Bačkovského posílá Votroky poprvé v utkání do vedení! 2:3.

80
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Michael Rabušic.
    79. Filip KUBALA - 2:2

79
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Akce však pokračovala, míč se dostal k Matěji Rynešovi, který našel přesným centrem hlavu FILIPA KUBALY na malém vápně a hradecký útočník pouze tečoval balon za bezmocného Bačkovského. 2:2.

78
    Oba Radovy centry, nejprve ten z rohu a poté i klasický ze hry odvrátil hlavou Olatunji.

78
    Na druhé straně odvrátil hrudí centr z pravé strany Ghali na rohový kop pro Votroky.

Tomáš Honzejk

Branky: 23. Doumbia, 57. Tupta (Ghali) – 52. Trusa (Koubek), 79. Kubala (Ryneš), 82. Trusa (Vašulín)

Karty:   43. Polyák (LIB) – 60. Čech (HKR), 75. Ryneš (HKR), 84. Rada (HKR)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 5:15.
    FC Slovan Liberec: Bačkovský – Plechatý, Prebsl, Purzitidis – Mikula (C), Polyák (46. Ghali), Červ, Doumbia (55. Varfolomejev), Frýdek (46. Lexa) – Olatunji (80. Rabušic), Tupta (65. Kozák).
    Náhradníci: Vliegen – Ndefe, Lehoczki, Preisler, Michal, Rondić.

Trenér: Luboš Kozel

FC Hradec Králové: Vízek – Kodeš, Čech (62. Rada), Smrž – Gabriel, Koubek (77. Hlaváč), Kučera, Ryneš – Kubala, Vašulín, Trusa (88. Baloun).
    Náhradníci: Reichl – Klíma, Leibl, Novotný.