Vyškov – Opava 3:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 8:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 5:1 (kon.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Písek – Kralupy n. Vltavou 2:3 (kon.) | Příbram – Letňany 4:3 (po pr.)
Žďár n/S – Val. Meziříčí 2:3 (po pr.) | Technika Brno – Havířov 1:11 (kon.) | Řisuty – Hronov 1:7 (kon.)
Cheb – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 4:6 (kon.) | Děčín – Chomutov 4:8 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 30.09.2023, 17:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga skupina Východ • Skupina Východ

Dnes je to ode mně z havlíčkobrodské Kotliny všechno, moc vám děkuji za pozornost a příště se těším na počtenou. Užijte si zbytek sobotního večeru a první říjnové neděle. (19:23:22)

Je za námi utkání dvou týmů, které nezískaly ani bod, to se po uplynutí šedesáti minut změnilo – první vítězství uhrál po výsledku 5:1 Havlíčkův brod. Šumperk byl v první třetině více, jak vyrovnaný soupeř, dostával domácí tým do nebezpečných situací, ale všechny zmařil Čeněk Novák. Drakům sebraly vítr z plachet početná vyloučení, která posadila na koně Bruslaře. Havlíčkův Brod po první třetině vedl o dva góly.

V dalším průběhu svůj náskok navýšil, až potom se prosadili hosté, kteří odčarovali kouzlo Nováka. Šumperk v poslední části hry podal sympatický a především bojovný výkon. Ale ani tyhle atributy mu na zdramatizování klání nestačily. Bruslaři se můžou s prvními body na hokejkách chystat na regionální derby se Žďárem nad Sázavou.

Střely ve třetí třetině (celkem): 7:14 (46:35)

Třetí třetina nenabídla branku, i přesto bylo na co se koukat. Šumperk za rozhodnutého stavu nic nezabalil a připravil několik horkých chvilek. Bruslaři dokázali ubránit dvojnásobné oslabení a uhasit i pár přečíslení hostů. Samotný Havlíčkův Brod si už žádnou velkou šanci během třetí části nevytvořil, ale co je důležité – Bruslaři mají první body letošní sezony.

59:57
    Poslední pokus hostů končí neúspěšnou nahrávkou na levou stranu. Šumperk se za svůj výkon ve třetí části nemusí vůbec stydět.

59:27
    Bruslaři drží puk za vlastní brankou, je jasno, že o vítězi dnešního matche je jasno.

58:56
    Soupeř se nadále snaží o korigování výsledku, ale Havlíčkův Brod Drakům nic nedovoluje.

57:47
    Milan Valášek si vzal veliké sousto, když měl v úmyslu projet mezi trojicí soupeřů, to se mu nepodařilo, a tak hra směřuje na druhou stranu kluziště.

56:35
    Hosté ani tentokrát neskórují! Čeněk Novák ztratil puk z dohledu a za jeho záda se snažili dostat hrací předmět Daniel Vachutka a Jakubem Müllerem!

56:23
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Filip Dymák.

56:10
    Drakům třetí třetina chutná, jsou aktivní, ale gólově svoji snahu nejsou schopni podtrhnout.

55:20
    Daniel Vachutka nemá dost! I tentokrát to byl on, jenž zkoušel vyzrát na Čeňka Nováka, ale i tentokrát neuspěl!

54:37
    Bruslaři ubránili klíčové oslabení tři proti pěti. Šumperk se mohl dostat do většího kontaktu, ale střelecky se neprosadil.

53:54
    Adam Polách mohl mírnit stav skóre, ale z jedničky nenasměroval kotouč do horních polovin Novákovy svatyně!

53:22
    Opět ve střelecké pozici Vachutka a opět v minisouboji úspěšnější gólman Havlíčkova Brodu.

52:53
    Tadeáš Jaroš vybídl žabičkou Daniela Vachutku, ten trefil připravený beton Čeňka Nováka, který musí žehlit své vyloučení.

52:35
    Čeněk Novák – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Luboš Voříšek.

52:13
    Dnešní utkání sleduje 309 diváků.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 15. Bureš (Čermák, Voříšek), 19. Košťál (Kerber), 23. Bureš (Košťál), 29. Tecl (J. Novák, Valášek), 37. Tecl (Čermák, Valášek) – 37. Müller (Jaroš, Vachutka)

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (C), Kerber, Kutlvašr, Čermák, D. Vacík, Benák – Tecl, Valášek (A), Kopic – Košťál, Pártl, Bureš – Holenda, Křehlík, Voříšek (A) – Pavelec, Dymák.
    Trenér: Aleš Kraučuk

DRACI PARS ŠUMPERK: Ryšavý (Kacbunda) – P. Kubíček, P. Hohl, Jaakkola, Cibuzar, Minařík, Rutar (A) – Vachutka, Šišolák, Jaroš (C) – Danielčák, Nilsson, Pitkänen – J. Horký, Polách, Scheuter – Skopal, Müller (A).
    Trenér: David Káňa

Rozhodčí: Michal Maršálek – Jan Gregar, Dominik Kalina