Olomouc – Vítkovice 3:2 (kon.) | Barys – Sparta 5:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 4:3 (kon.)
Liberec – Lev 2:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 1:5 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Benátky n/J – Hr. Králové 4:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 02.08.2012, 17:00 • Zimní stadion Benešov • Přípravné zápasy

Je za námi utkání, které nakonec vyznělo jednoznačně pro hráče Barysu Astana. Ti nastříleli Spartě pět gólů a vyhráli po zásluze vysoko 5:0! Hned zítra hraje Sparta v Litoměřicích s tamním účastníkem první ligy. (19:08:22)

60:00

59:50
    Tak nakonec musel ještě sparťanský gólman zasahovat po střele Aleksandrova. Znovu se vhazuje před brankářem Sparty.

59:46
    Zakázané uvolnění Sparty a buly před Schwarzem.

59:22
    Hraje se poslední minuta zápasu a vypadá to, že dnes toho v Benešově už moc neuvidíme.

58:09
    Před potyčkou byl ve velké šanci právě Forman a následně i Pacovský. Oba byli v dobrých pozicích sami před Jeremjevem, gólmana Astany ale ani oni nepřekonali.

58:09
    Už už to vypadalo, že dojde k bitce mezi Formanem a Grigorjevem. Oba hráči shodili rukavice a zaklesli se do sebe. Ránu si ale nakonec nedali a dostávají oba dvě minuty.

57:44
    Schwarz musel opět řešit hodně ošemetnou situaci ve vlastním brankovišti. Po střele se na něj natlačilo asi pět hráčů a hra je přerušena.

57:17
    Hráči Astany vybojovali v nepřehledné situaci u mantinelu puk, ten se dostal hned mezi kruhy k volnému Fadějevovi. Jeho ránu ale našel ve výstroji sparťanský brankář.

56:14
    Sparta oslabení přežila bez úhony a Luňák je zpět na ledě.

55:41
    Astana je pochopitelně i v početní výhodě lepší a aktivnější. Hraje se v pásmu Sparty, která je pod velkým tlakem.

55:03
    Litviněnko přejel modrou čáru a následně parádně vystřelil. Jeho tvrdou ránu zastavila tyč za sparťanským gólmanem!

54:14
    Dvě minuty za hákování nyní dostal sparťan Lukáš Luňák.

53:22
    Astana je již opět v plném počtu.

52:34
    Spartě se v přesilovce opět vůbec nedaří. Zatím se nedostala k ohrožení brány soupeře.

51:22
    Dvě minuty za sekání nyní dostal Išmametiev.

51:03
    Astana právě vstřelila branku!
    Je tu pátý gól Barysu Astana. Po prvním zákroku Schwarze se puk odrazil k JEVGENIJ BUMAGIN a ten zvyšuje na rozdíl pěti branek. Asistence: Zhailanov a Krasnoslobocev.

50:31
    Důležité ale je, že se hraje konečně znovu pět na pět.

49:10
    Na straně Sparty dostali dvě plus dvě minuty za hrubost Sacha a Yorick Treille, na straně Astany dostali stejný trest Grigorjev a Novopašin.

Aleš Strouha

Branky a nahrávky: 9. Rudenko, 27. Rudenko (Grigorjev), 33. Jermolaev (Išmametiev), 41. Novopašin (Rudenko), 52. Bumagin (Zhailanov, Krasnoslobocev)

Barys Nur-Sultan: Jeremjev (Lassila) - Savčenko, Novopašin, Litviněnko, Lakiza, Šemelin, Fadějev, Grigorjev, Išmametiev - Zhailanov, M. Spiridonov, Poliščuk, Aleksandrov, Jermolajev, Rudenko, Upper, Starčenko, Krasnosloboctev, Bumagin, A. Spiridonov, Romanov
    HC Sparta Praha: Schwarz (Sedláček) - Vallin, Manavian, Husák, Hanzlík, Philipp, Gawryletz, Krstev - S. Treille, Y. Treille, Přibyl - Forman, Pacovský, Tůma - Žalčík, Luňák, Bahenský - Dvořáček, Kučera, Karpov

Rozhodčí: Souček, Lacina - Kostka, Bláha

Diváci: 1.500