Třinec – Litvínov 6:3 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:6 (kon.) | Chomutov – Slavia 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.) | Kladno – Plzeň 4:3 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 23.11.2012, 18:30Tipsport extraliga

Nejlepšími hráči dnešního duelu jsou vyhlášeni Radek Duda (LIB), střelec dvou branek, a David Nosek (KVA), jediný střelec hostující Energie. To je z dnešního zápasu vše. (21:03:35)

Dnešní duel je u konce. Z výhry se díky brankám v závěru třetí třetiny radují domácí Bílí Tygři, kteří zvítězili poměrem 3:1. Největší podíl na tom jistě nese gólman Marek Pinc, který předvedl několik vynikajících zákroků.

60:00

59:53
    Už ani hosté nikam neženou a drží kotouč ve vlastním pásmu.

59:20
    Zblokovaná střela Jana Košťála končí až v ochranné síti nad koncovým mantinelem.

58:40
    Tygři se už nikam moc neženou a snaží se hlavně kontrolovat kotouč.

57:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    A Tygři přidávají další branku. Víšek zavezl kotouč podél mantinelu do třetiny, předložil jej osamocenému RADKU DUDOVI a jeho nepříliš prudká střela propadla Závorkovi až do branky. Asistence: Jan Víšek a Ladislav Šmíd.

56:48
    Vzhledem k tomu, že Polák inkasoval pětiminutový trest, pokračují Tygři v přesilové hře.

56:44
    Bílí Tygři početní výhodu využívají. Filippi našel na modré MARTINA ČAKAJÍKA a jeho švih si našel cestu až do sítě. Asistence: Tomáš Filippi a Antonín Dušek.

56:24
    Odražený kotouč si ze vzduchu chtěl sebrat Nedvěd, avšak sudí to posoudili jako hru vysokou holí.

55:58
    Dlouhou přesilovku zahajují Tygři ve vlastní třetině.

55:49
    Karlovy Vary jdou znovu do čtyř. Vojtěch Polák (KVA) poslal na mantinel Lukáše Dernera, který míří rovnou do kabiny na ošetření. Rozhodčí po krátké poradě dávají Polákovi trest na pět minut plus do konce utkání.

55:28
    Domácí hokejisté pokračují v útočné třetině, když drží kotouč a často střílí. Málokterý pokus ale propadne až na Závorku.

54:24
    Hosté jsou zpět v plném počtu. Poslední šanci na střelu v početní výhodě měl Čutta, ale kotouč mu utekl do středního pásma.

53:17
    Bílí Tygři se drží v útočném pásmu. Poslat kotouč až na Závorku se jim ale nedaří.

52:20
    Jiří Doležal (KVA) dohrál mimo hru jednoho z libereckých a zamířil na střídačku. Rozhodčím ale jeho počin neunikl a posílají ho na trestnou lavici - napadení.

51:30
    Hráči pokračují v poměrně nevýrazné hře, kdy se ani jednomu z týmů nedaří vyvinout větší tlak na soupeře.

50:40
    Bodyček jako ze staré školy teď předvedl domácí zadák Derner, který zastavil postup Václava Skuhravého.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 26. Duda (R. Vlach, Nedvěd), 57. Čakajík (Filippi, Dušek), 58. Duda (Víšek, Šmíd) - 11. Nosek (Pech)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Šmíd, Výtisk, Derner, Čutta, Kajínek, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Špaček, Jonák, Pospíšil, R. Vlach, Filippi, J. Vlach, Skořepa, Krejčík, Duda, Nedvěd.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz - Káňa, Látal, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

Rozhodčí: Homola, Wagner - Kajínek, Podrazil