HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 29.11.2012, 18:10 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 9 - Tomáš Závorka (KVA) 7

Hvězdy zápasu: Marek Židlický (KLA) - Tomáš Závorka (KVA).

První nula v sezoně se nakonec Janu Cháberovi povedla. Kladno porazilo doma v předehrávce 26. kola Karlovy Vary 3:0. Vítězství to je zasloužené, zejména v první třetině mělo Kladno velký tlak. V neděli se Rytíři doma představí proti Liberci ve zlatých dresech a my se saomzřejmě znovu přihlásíme s onlajnem z Kladna. (20:37:32)

60:00

59:37
    Domácí se hodně snaží o první nulu pro Cháberu.

59:06
    Gulaši s pukem za brankou.

58:49
    Kladenští ovšem hrají s pukem v pásmu Energetiků.

58:09
    Oba týmy v plném počtu, hosté se snaží alespoň korigovat výsledek.

57:57
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Židlický obral za brankou Kladna o puk Pecha, poté vyčkal na správný moment a našel TOMÁŠE PLEKANCE, který do prázdné branky pečetí výhru Kladna. Asistence: Marek Židlický.

57:17
    Chábera zasahuje a Závorka míří na střídačku.

57:06
    Rozhodčí si toho nevšimli a čároví sudí přerušili hru, za což se hostům omlouvají.

56:48
    Závorka na střídačce, Vary v šesti.

56:04
    Ve stejném čase vyloučen Ivan Majeský (KLA) na dvě minuty za hrubost a Michal Vachovec (KVA) na dvě minuty za vysokou hůl.

56:04
    A tak na Cháberu zbývají jen lehké zákroky po střelách od modré.

55:42
    Kladno dostává puky z obranného pásma a začíná bránit dvoubrankové vedení.

55:00
    Heřmanův průnik končí zákrokem Chábery pět minut před koncem třetiny.

53:56
    Velký zmatek spustil před Cháberou Skladaný. Ten se dostal k odraženému puku, ale Cháberu si nerozpohyboval.

52:34
    Pěkná akce hostů. Zaťovič přenechal Zuckerovi, který si ještě dobře všiml Pecha. Tomu ale mezi kruhy sjel kotouč z hokejky a z velké šance nic nebylo.

51:52
    Drobná výměna názorů na obou stranách po přerušení hry za brankou Závorky.

51:27
    Závorku tentokráte prověřil Milan Doudera. Hostující brankář dnes ale chytá spolehlivě.

50:48
    Macholdovu střelu zastavili obránci ještě před Závorkou.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 32. Židlický (Jágr, Plekanec), 47. Jágr (Černošek, Židlický), 58. Plekanec (Židlický)

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, Majeský, Doudera, Procházka, Mocek, Macholda - Patera, Plekanec, Jágr - Hlaváč, Melka, Bicek - Kuchler, Dragoun, Kuchejda - M. Látal, Lukáč, Eberle.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker.

Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bádal, Pouzar