Třinec – K. Vary 3:2 (kon.) | Motor ČB – Litvínov 3:1 (kon.) | Chomutov – Pardubice 4:3 (kon.)
Zlín – Vítkovice 5:3 (kon.) | Plzeň – Slavia 2:4 (kon.) | Sparta – Liberec 8:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 18.01.2013, 17:00Tipsport extraliga

V poslední třetině branka již nepadla, skóre tak zůstalo od 25. minuty beze změny. Oceláři porazili Energii Karlovy Vary 3:2. S tímto konstatováním se s vámi loučím. Příjemný víkend! (19:24:11)

Zásahy brankářů ve 3. třetině: Závorka 8 - Hrubec 11. Nejlepší hráči: Václav Varaďa - Lukáš Pech.

60:00

59:52
    Růžička dojel puk u útočné brankové čáry, pak trefil jen brankovou konstrukci.

59:25
    Po boji u modré čáry zakázané uvolnění Ocelářů.

59:09
    Hra se často přerušuje, tentokrát pro přihrávku rukou. Vhazovat se bude před Hrubcem, Závorka se tak vrací na střídačku.

58:55
    Puk na domácí střídačce po zásahu hostů. Hra se stěhuje za modrou čáru.

58:39
    Vhazování v útočném pásmu Energie.

58:26
    Varaďa v útočném pásmu neprocpal puk na Růžičku, který číhal u prázdné svatyně hostů.

58:02
    Grmanovu střelu od modré Hrubec vykopnul.

57:58
    Vhazování před Hrubcem. Branka Energetiků je prázdná.

57:57
    Vlach nahodil ještě ze středního pásma, Hrubec kryje v lapačce.

57:30
    Oddechový čas pro hosty.

57:30
    Třinečtí si nakonec nevypracovali žádnou střeleckou pozici. Rozhodčí navíc vykázali hru do střední třetiny, neboť kotouči, který byl přilepen na hrazení, se nechtělo do hry.

56:58
    Hosté jsou kompletní. Kotouč v pásmu Energie, za brankou jej drží Peterek.

56:40
    Ve střední třetině se rozjel Růžička, dostal se až do střelecké pozice, svým pokusem ale branku netrefil.

56:10
    Hostující Doležal vystihl třineckou rozehrávku a pelášil na Hrubce. Před ním ještě stál Roth, který nakonec zabránil Doležalovi vystřelit.

55:41
    Roth ve snaze udržet pásmo zastavil letící kotouč svou rukavicí. To ale domácí stojí útočnou třetinu, neboť sudí odpískali sevření puku.

55:30
    Oceláři drží útočné pásmo. Zpoza branky nahrával Polanský, kotouč dostal Růžička, který z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit gólmana Závorku!

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 7. Peterek (Růžička M.), 14. Rákos (Květoň, Orsava), 25. Polanský (Adamský, Klimenta) - 16. Skladaný (Vachovec), 17. Pohl (Vlach)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hampl, Zagrapan, Hrňa - Matuš
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Vlach, Vachovec, T. Rohan

Rozhodčí: Polák, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan