Šumperk – Kadaň 5:7 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 3:4 (0:2 po s.n.)
Most – Třebíč 3:6 (kon.) | Beroun – Olomouc 2:1 (po s.n.) | Písek – Mladá Boleslav 1:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:4 (1:0, 0:2, 2:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 17.11.2012, 17:00 • ZS Kotlina Havlíčkův Brod Kapacita: 4000 • 1. liga (ČR)

Zápas byl plný zvratů a Ústí o svém triumfu nakonec rozhodlo až v nájezdech. Já vám děkuji za pozornost, loučím se s vámi a někdy příště - napočtenou! (19:35:04)

65:00
    Rozhodující samostatný nájezd si připisuje JAROSLAV ROUBÍK, který rozhodl o tom, že body putují do Ústí nad Labem!

Tomáš Sýkora si povodil Suchana, jehož si následně i položil a rozhoduje! 0:2

Martin Ondráček zkusil blafák na forhand, ale parádně lapačkou mu šanci bere Petrásek! 0:1

Jaroslav Roubík si pohrál se svým jmenovcem Suchanem a posílá svůj tým do vedení! 0:1

Za Rebely se rozjel Pavel Musil, zkusil něco podobného, co Kovář a dopadl stejně! 0:0

Kovář si nevymíchal Suchana, ten zasáhl betonem! 0:0

Jako první pojedou hosté. Pojede Robin Kovář.

Samostatné nájezdy začínají.

Ledová plocha je již připravena na začátek samostatných nájezdů, které tedy rozhodnou o tom, kdo bude brát body.

Ani prodloužení nenabídlo branku, proto rozhodnou až samostatné nájezdy. Místní hlasatel ohlásil, že utkání sleduje v ochozech 1056 diváků.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Robin Kovář se probil do útočné třetiny, kde byl zastaven Ladislavem Rytnauerem. Následně se však hostujícímu hráčovi povedlo vybojovat kotouč, ale po objetí branky trefil jen Suchanův beton.

63:31
    Domácí dlouho kombinovali před vlastní brankou, až se následně dostal do brejku Jan Knotek, který se na kruhu zbavil soupeře a našel křižnou nahrávkou Ladislava Rytnauera, který měl na holi rozhodnutí, ale z první minul bránu!

62:46
    Martin Ondráček se ve středním pásmu dostal před hráz tří hráčů soupeře, a proto raději jen nahodil puk na branku, ale tam stál připravený Petrásek, který puk podržel ve své široké rukavici.

62:17
    Ústí se tlačilo do útoku, ale Jaroslav Roubík přejel do útočné třetiny dříve, než Petr Hořava, který měl puk na holi - ofsajd.

61:27
    Ústečtí jsou již v plném počtu, ale nyní, po nahození Radima Ostrčila do útočné třetiny, drží kotouč za vlastní brankou a vyčkávají.

Richard Wagner

Branky a nahrávky: 17. Endál (Vondráček), 43. Protivný (Vondráček), 49. Vondráček (Micka) – 30. Černý (Tůma, Hořava), 34. Přeučil (Čermák, Holomek), 57. Poživil (Kovář), rozh. náj. Roubík

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (41. Suchan) - J. Pavlík "A", Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava "A", Novotný, Jelínek - Micka, Endál "C", Vondráček - Rytnauer, Knotek, Ondráček - Stehlík, Štěpánek, Musil - Kozlík, Fiedler - Blažek
    Trenér: Jiří Rech

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Koutský) - Poživil "A", Smetana, Černý, Hořava, Brož, Holomek, F. Pavlík, Vobořil - Kovář, Roubík "C", Ludvík - Tůma, Sýkora, Handlovský - Přeučil, Čermák, Sklenička - Kloz, Boháč "A", Laš
    Trenér: Jaromír Šindel

Rozhodčí: Oldřich Hejduk - Václav Guth, David Rittich