Chomutov – Motor ČB 6:3 (kon.) | Liberec – Zlín 5:6 (kon.) | HC Kladno – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Vítkovice – Sparta 3:2 (po pr.) | Ústí n/L – Kometa Brno 2:3 (kon.) | HC Litvínov – Jihlava 1:3 (kon.)
Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 6:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:3 (1:1, 1:2, 4:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 13.09.2012, 18:00DHL Extraliga juniorů

Tímto se s vámi z Mladé Boleslavi loučím, nashledanou. (20:12:14)

To byl panečku zápas. Domácí byli zejména ve druhé části horším týmem a do poslední třetiny nastupovali s jednobrankovou ztrátou. Zatímco hosty nakopl gól do šatny po první třetině, domácí byli pokropeni živou vodou po třetině druhé. Ani ne minutu po vhazování na začátku třetí části senzačně skvělými překvapivými akcemi otočili. To byl však jen začátek. Ve 45. minutě zvýšili již na rozdíl dvou branek a při vlastním oslabení necelé čtyři minuty před kocem potvrdili své vítězství do prázdné brány, když hosté zkusili hru power-play šesti proti čtyřem. Poslední část jedn označně patřila domácímu celku.

60:00

59:48
    Ve skvělé pozici se ocitl ještě Jaroslav Souček, který před brankovištěm trefil jen gólmanovu rukavici.

59:39

58:40
    Hosté naustále vyhazují, zápas se dohrává už ve volnějším tempu.

58:01
    Zakázané uvolnění domácích.

57:40
    David Škůrek (OLO) udeřil Patrika Podsedníčka do hlavy a jde za nedovolené bránění na dvě minuty na trestnou.

57:18

56:52
    Současně vyloučeni dva hráči: Lukáš Králík (OLO) za sekání a Martin Sejpal (MBL) také za sekání. Trest za gólmana odpyká Vlastimil Dostálek. Hraje se 5 na 4.

56:16
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Což se jim vymstilo, protože neudrželi kotouč v útočném pásmu a Jiří Kurka ho vyslal dopředu na DAVIDA KOUDELU, který tak výsledek potvrzuje.

56:09
    A hrají bez brankáře!

55:57
    Domácí se osvobozují.

55:43
    Další rána však již byla horší, ale i s ní siporadil. Vhazuje se po jeho levici.

55:26
    Jakub Schejbal od modré vyslal nepříliš důrazný pokus. Sejpal vyrazil.

55:18
    Oddechový čas pro hosty.

55:18
    Filip Vrba (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování, když se hosté ze sevření vysvobodili a uháněli dopředu.

55:00
    Domácí projíždí přes modrou jako nůž máslem. Hosté se pokouší hrát vabank.

54:00
    Boleslav je opět na puku a olomoucká obrana nedovede sebrat jim ho z holí. Boleslav však zatím nedokázala vystřelit.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 11. Semirád (Souček, Marek), 37. Podsedníček (Vrba, Jankovský), 41. Koudela (Podsedníček, Kulich), 41. Marek (Bičiště, Semirád), 45. Koudela (Kulich, Podsedníček), 57. Koudela (Kurka) - 19. Číp (Vondra), 22. Šťastný (Kunce), 27. Šťastný (Hes)

BK Mladá Boleslav: Sejpal (Bača) - Puškár, Souček, Čeček, Semirád, Kulhánek, Březina, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Jankovský, Němec, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Dostálek.
    HC Olomouc: Lukáš (Kochta) - Kovář, Škůrek, Brančík, Číp, Hes, Vrabel, Králík, Vaculín, Jergl, Rašner, Zitka, Šťastný, Vondra, Ostřanský, Jergl, Lehečka, Machala, Kunce, Schejbal.

Rozhodčí: Pražák - Svobodová, Svoboda