Vsetín – Val. Meziříčí 7:0 (kon.) | Prostějov – Přerov 3:2 (po s.n.) | Karviná (Baník) – Havířov 4:3 (kon.)
Opava – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Nový Jičín 3:4 (po s.n.)
HK Opava
2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
HC RT TORAX Poruba 2011
Čtvrtek 27.12.2012, 18:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Opava podlehla Porubě 2:5, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:24:29)

V závěrečné třetině Poruba strhla vedení na svou stranu a v utkání s množstvím vyloučení nakonec vítězí 5:2. V utkání si vytvořila více brankových příležitostí a její třetí výhra v řadě je tudíž zasloužená.

60:00

59:55
    Poruba drží touš na holích, už se nic nestane.

59:19
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté v závěru střílí ještě jednu branku. Krayzelova střela se odrazila od zadního mantinelu přesně na hůl LUKÁŠE PIJÁKA, který se do odkryté branky nemohl mýlit. Asistence: Petr Seidler, Luděk Krayzel.

59:04
    Galvas to zkoušel od modré, ale trefil jen lapačku jistého Tihláře.

58:15
    Rychlá a pohledná akce Poruby končí čtvrtým gólem a zdá se, že je o vítězi utkání definitivně rozhodnuto. Buček poslal puk na najetého Holušu a ten ještě vylepšil pozici pro JANA CHALOUPKU, který se trefil přesně k levé tyči. Asistence: Michal Holuša, Martin Buček.

57:37
    Seidler svým nahozením vybojoval vhazování v útočném pásmu.

57:20
    Další ofsajd opavského celku.

57:10
    Kotouč končí po vyhození Lukáše Prokopa mimo ledovou plochu, dle sudích to bylo s tečí a vhazuje se ve středním pásmu.

56:52
    Porubě je zapískán další ofsajd, těch přerušení je ve třetí třetině skutečně až příliš.

56:11
    Poruba je kompletní, zároveň Krayzel vystrašil opavského brankáře svou jedovatou střelou.

55:37
    Tihlář si vyčkal na Galvasův pokus, který skryl pohodlně do lapačky.

55:18
    Domácí útok zastavuje ofsajd, třetí třetina se značně natahuje.

54:44
    Opava je kompletní, uvidíme na jak dlouho. Začíná její zkrácená přesilovka.

54:11
    Ani Poruba si přesilovku příliš dlouho nezahrála. Jiří Šindelář dostává 2 minuty za sekání. Hraje se 4 na 4.

53:42
    Poruba je kompletní, vzápětí ji nevychází dlouhá přihrávka a píská se další zakázané uvolnění.

53:17
    Pavelek mířil k levé tyči, ale tam stál připravený Tihlářův beton.

52:44
    Opavská přesilovka je právě u konce. Petr Chalupa inkasuje 2 minuty za podražení. Hraje se 4 na 4.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 29. Černý (Bednárek, Měch), 40. Kukol (Měch) - 14. Holuša (Prokop P.), 36. Buček (Chaloupka, Vrána), 50. Chomič (Vychodil, Seidler), 59. Chaloupka (Holuša, Buček), 60. Piják (Seidler, Krayzel)

HK Opava: Kober (Drnda) – Vrábel, Galvas, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Chalupa.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Rudl) – Šindelář, Mládenka, Prokop P., Prokop L., Zientek, Vychodil, Slavík, Axman – Galajda, Krayzel, Vaněk – Buček, Holuša, Seidler – Hašek, Vrána, Chaloupka – Piják, Chomič.

Rozhodčí: Fiala – Vengřín M., Záviský.