Česko – USA 0:7 (kon.) | Finsko – Německo 8:0 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 4:3 (po s.n.)
Česko
0:7 (0:1, 0:5, 0:1)
USA
Středa 02.01.2013, 10:00Mistrovství světa do 20 let

Američané byli bohužel v tomto čtvrtfinále jasně lepším celkem a rozdrtili nás rozdílem třídy. Češi vydrželi soupeři vzdorovat pouze v první třetině, pak už tahali za kratší konec a čeká je boj o páté místo s poraženým z druhého čtvrtfinále Rusko - Švýcarsko. Američané si cestu k triumfu vydláždili pěti přesilovkovými góly. Mějte se fajn a u hokeje se s vámi těším opět na počtenou. (12:29:19)

60:00

59:36
    Němec už je na ledě, dohráváme zápas ve čtyřech.

59:23
    Američané kontrolují puk v útočném pásmu.

58:47
    Ještě jeden dvouminutový trest pro český tým, Hrbas se provinil krosčekem.

58:31
    Beran je na ledě a Češi pokračují ve čtyřech.

57:48
    Machovský se teď roztáhl na čáře jak široký, tak dlouhý a zlikvidoval střelu Murphyho i dorážky Barbera.

57:24
    Němec posílá český tým do tří. Nedaří se vůbec nic.

56:48
    Grimaldi se z tísně vymotal až k bekhendovému zakončení, Machovský byl připravený.

56:27
    Opět se bude hrát vbe čtyřech, Beran poslal vysokou hůl do tváře Murphyho a dostává dvě minuty.

56:02
    V dobré šanci byl Hertl, ani on ale střelecké prokletí nezlomil. Gibson opět úspěšný.

55:48
    Začíná početní převaha Přerostova výběru.

55:05
    Před českou brankou byl podražený jeden z Čechů a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

54:47
    Murphyho střelu se pokoušel tečovat Biggs, neúspěšně.

54:05
    Začíná americká přesilovka a další český boj o udržení čistého štítu při oslabení.

53:36
    Frk najel do Hartmana a dostane dvě minuty za vysokou hůl.

53:11
    Hra se kouskuje, přechod českých útočníků do pásma vyústil v ofsajd.

52:57
    Trochu šťastně se odrazil kotouč k Jaškinovi, jeho bekhend ale šel mimo.

52:06
    Hertl se u střídaček střetl s Galchenyukem a rozhodčí budou vylučovat. Vypadá to však, že na resnou lavici půjde americký Galchenyuk.

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 12. Gardreau (Trouba), 21. Gaudreau (Miller, McCabe), 22. Hartman (Trouba), 29. Barber (Galchenyuk, Trouba), 33. Barber, 40. Gaudreau (Miller), 45. Miller (Trouba)

Česko: Bartošák - Musil, Hrbas, Šidlík, Štencel, Jeník, Pavelka, Urbanec - Hertl, Hyka, Jaškin - Beran, Švihálek, Sedlák - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Vrána, Tomeček, Němec.
    USA: Gibson - Murphy, Reilly, Trouba, Sieloff, Jones, McCabe - Kuraly, Galchenyuk, Barber - Miller, Gaudreau, Vesey - Bardreau, Pietila, Hartman - Lucia, Biggs, Grimaldi, Trocheck.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Smith (CAN) - Kaderli (SUI), Raming (RUS)