Kanada – USA 1:5 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 5:3 (kon.) | Švédsko – Rusko 3:2 (po s.n.)
Slovensko
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Lotyšsko
Čtvrtek 03.01.2013, 12:10 • Sport Palace, Ufa, Rusko • Mistrovství světa do 20 let

60:00
    Konec zápasu. (14:16:28)

59:47
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci se definitivně zachraňují v nejvyšší divizi mistrovství světa! MARKO DAŇO vystihl rozehrávku a ač byl faulován, dokázal dovést puk až do odkryté klece - 5:3! Bez asistence.

59:32
    Lotyši si nyní bláhově mysleli, že mají oddechový čas, ale ten si vybrali již po třetím inkasovaném gólu. Rozhodčí je vyhánějí hned na led.

59:32
    Hra je přerušena po střele od červené čáry, vhazovat se bude před Nagym.

59:01
    Brankář Punnenovs odjíždí na střídačku!

58:18
    Začaly poslední dvě minuty Lotyši mají souvislý tlak.

57:23
    Skuratovs předvedl hrubou chybu v rozehrávce, po které mohl definitivně rozhodnout Michal Uhrík, jenže při střele mu kotouč sjel z čepele a nedokázal tak ani zakončit!

56:08
    Lotyši se tlačí do obranné třetiny Slovenska a snaží se ještě jednou srovnat stav dnešního zápasu.

54:35
    Obrovská radost na slovenské straně! Lotyšům se sice podařilo srovnat a byli nyní aktivnějším celkem, výstavní střela ANDREJE BÍREŠE od modré příklepem mířila přímo do šibenice Punnenovsovy branky - 4:3! Asistence: Peter Čerešňák a Marko Daňo.

53:19
    Lotyši avšak udělali chybu na modré čáře a také půjdou do čtyř. Za záchrannou brzdu zatáhl kapitán Edgars Siksna (LAT) a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Pokračovat se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

53:13
    Ale to jim příliš dlouho nevydrželo. Slovensko totiž hrálo v šesti a bude se opět bránit. Lotyšsko má další příležitost otočit skóre ve svůj prospěch.

52:46
    Slováci s obrovským štěstím oslabení přežili a hrají v plném počtu.

52:28
    A nyní Edgars Siksna od červené čáry také napálil tyčku Nagyho klece! Dějí se zde neuvěřitelné věci!

51:55
    Drtivý tlak Lotyšů! Edgars Kurmis trefuje tyč!

51:17
    Lotyši aktivně kombinovali, střelu Siksny vyrazil Nagy vysoko nad.

50:46
    Situace slovenského týmu bude nyní ještě horší. Za vyhození kotouče mimo hrací plochu dostává další dvě minuty kapitán Karol Korim (SVK).

50:22
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyšskému celku se to přece jen povedlo! Po několika přihrávkách v přesilové hře přišla střela od EDGARSE KULDY modré čáry v podání, která skončila až ve slovenské síti! Dnes se může stát ještě cokoliv - 3:3! Asistence: Edgars Siksna a Nikita Jevpalovs.

50:03
    Nyní však Slováci budou prožívat krušné chvilky. Za sekání si usedá za katr Tomáš Mikúš (SVK).

49:00
    Teodors Blugers vedl protiútok Lotyšska tři na jednoho a rozhodl se pro střelu. Ta mířila doprostřed branky a Nagyho nezaskočila.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 15. Bíreš (Korim, Mráz R.), 31. Mikúš (Matis, Uhrík), 34. Daňo (Nechala), 55. Bíreš (Čerešňák, Daňo), 60. Daňo - 2. Ozolinš (Bukarts), 46. Jevpalovs (Blugers), 51. Kulda (Siksna, Jevpalovs)

Slovensko: Nagy (Romančík) - Čerešňák, Nechala, Mikúš, Daňo, Matis - Rusina, Bagin, R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Bajanik, Korim, Kolena, Uhrík, Reway - Buri, Hudec, Rapáč, Fujerik
    Lotyšsko: Merzlikins (34. Punnenovs) - Rosinskis, Lipsbergs K., Kulda, Blugers, Jevpalovs - Siksna, Zvirbulis, Lipsbergs R., Kuzmenkovs, Jelisejevs - Nimanis, Skuratovs, Bukarts, Ozolinš, Kurmis - Augstkalns, Siksnis, Ševčenko, Rancevs

Rozhodčí: Jablukov (GER), Levonen (FIN) - Haster (SWE), Sivov (RUS)