Florida – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 3:2 (po s.n.) | Boston – Montreal 3:4 (kon.)
Minnesota – Edmonton 4:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 4:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 04.03.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Poruba zaslouženě vítězí 2:5 a ujímá se vedení v sérii 2:0. Ostravané dnes předvedli perfektní taktický výkon, kterým zaskočili domácí a po třech brankách v první třetině bylo teoreticky rozhodnuto. Naděje však v zápase byla stále, ale domácí dnes nepředvedli výkon hodný vítězství. Další zápase se hraje ve středu 6.3 v Porubě. Bude to poslední zápas série? (19:59:37)

60:00

59:35
    Poruba právě vstřelila branku!
    Lukáš Plšek vletěl na led, aby zabránil MARTINOVI BUČKOVI vsítit branku do prázdné klece a sudí Dědek situaci vyhodnotil tak, že uznal technický gól.

59:16
    Domácí to zkusí bez brankáře!

59:11
    Timeout pro Vsetín.

58:55
    Hosté ve dvou před Plškem, domácí brankář skvěle zasáhl.

58:12
    Poruba vyhazuje, hosté nejspíš už vítězství udrží.

57:22
    Lukáš Prokop loktem doslova sestřelil Petra Hrušku, nevylučuje se.

56:42
    Poslední naděje Vsetína a to definitivně. Jan Chaloupka (POR) dostává dvě minuty za napadení.

56:01
    Zakázané uvolnění Poruby, vhazuje se před Gleichem.

55:09
    Vsetín dal branku! Není uznána, protože Mikšovský vysekl puk Gleichovi z lapačky.

53:42
    Vsetín se snaží, ale zatím je to k ničemu. Poruba dobře brání střední pásmo a Vsetínu se nedaří dostat se do útočného pásma.

52:22
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak ještě to možná bude zajímavé! Vsetín využívá přesilovou hru, když DAVID HOĎA dobře schoval svou střelu od modré a Gleich v bráně neviděl nic a puk jen prolétl kolem něj do sítě. Asistence: Daniel Vaněk, Stanislav Báchor.

52:12
    Gleich dvakrát za sebou předvedl velmi dobré zákroky a Vsetín si stále nedokáže s jeho formou poradit.

51:32
    Vsetín se nedokáže udržet v útočném pásmu, což je pro úspěch v přesilovce základ.

50:41
    Přesilovka pro Vsetín. Na dvě minuty za podražení si posedí Luděk Krayzel (POR).

50:38
    Menší šarvátka před brankou Gleicha, ale vylučovat se nebude.

49:43
    Domácí se snaží natlačit před bránu hostů a zkusit ještě něco s výsledkem udělat, ale Poruba hraje opravdu velmi dobře pozičně, vyhrává buly, osobní souboje.

48:25
    Báchorova rána z pravého kruhu jen do lapačky připraveného Gleicha.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 40. Dubec, 53. Hoďa (Vaněk D., Báchor) - 2. Vrána (Prokop L.), 7. Vrána (Prokop L.), 10. Vaněk R. (Krayzel, Šindelář), 39. Prokop P., 60. Buček

VHK ROBE Vsetín: Hromada (10. Plšek) – Farda, Vrba, Tesařík, Vodák, Žabčík, Hoďa, Báchor – Zúbek, Vaněk D., Mikšovský – Hruška P., Hruška O., Dubec – Brezáni, Podešva, Vítek – Kubo, Holík, Kajaba.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L. – Krayzel, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk R., Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána.

Rozhodčí: Dědek – Hanzlík, Štěpán