Karaganda – BATE 1:0 (kon.) | Daugavpils – Elfsborg 0:4 (kon.) | Sutjeska – Šeriff Tiraspol 0:5 (kon.)
Kalju – Helsinki 2:1 (kon.) | Molde – Sligo Rovers 2:0 (kon.) | Skënderbeu – Neftçi Baku 1:0 (po pr.)
Streymur – Dinamo Tbilisi 1:3 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Győr 2:1 (kon.) | Celtic – Cliftonville 2:0 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Fola 1:0 (kon.) | Vardar – FCSB 1:2 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Plzeň 1:2 (kon.)
Hafnarfjördur – Ekranas 2:1 (kon.)
Željezničar Sarajevo
1:2 (1:2)
FC Viktoria Plzeň
Úterý 23.07.2013, 21:00 • Asim Ferhatović Hase Stadium, Sarajevo Kapacita: 34 630 • Liga mistrů (předkola)

Pro dnešek je to všechno. Děkujeme vám za pozornost a s konstatováním, že Plzeň je v dalším předkole Ligy mistrů se s vámi loučíme. (22:59:57)

O soupeři Plzně pro třetí předkola Ligy mistrů je už rozhodnuto a bude jím estonský šampion JK Nõmme Kalju, který vyřadil ve dvojutkání finského mistra HJK Helsinky.

Je to tam! Plzeňská cesta za vysněnou účastí v Lize mistrů má za sebou první velice těžkou překážku v podobě bosenského Željezničaru Sarajevo.

O osudu dnešního utkání se rozhodlo zejména v prvním poločase. Plzeň do utkání vstoupila skvělým způsobem a hned v páté minutě se dokázal prosadit útočník Tomáš Wágner, který dnes dostal důvěru a hned se za ní odměnil. Právě Wágner ale utkání v pětadvacáté minutě opustil, jelikož místo sebe pustil stopera Hejdu.Proč toto střídání? Ve dvacáté minutě lehce zavadil o pronikajícího Adiloviće Václav Procházka a portugalský sudí tasil červenou kartu.

Plzni se povedlo i v deseti se dostat do šancí a jednu z nich proměnil ve druhý zásah Milan Petržela. Plzeň se v závěru musela bránit hned několika šancím a bohužel přišel gól do šatny, který dal v posledních vteřinách řádné hrací doby prvního poločasu agilní Jamak.

Ve druhém poločase domácí Željezničar vyvíjel velkou snahu, ale přes výborně zformovanou plzeňskou obranu bylo velmi složité projít a nakonec se to k naší radosti ani jednou nepovedlo. Plzeň měla i v oslabení také nějaké zajímavé možnosti, zejména v závěru, kdy domácí vrhly všechny síly do útoku. Gól nakonec další nepadl, což znamená jediné, postup Viktorie Plzeň do třetího předkola Ligy mistrů!

90+3
    Nádhernou patičku předvedl Darida, Rajtorala nakonec nenalezl.

90+3
    Darida je na začátku poslední minuty nastaveného času faulován.

90+2
    Plzeň pošetřila další vteřiny, bezmála půl minuty.

90+1
    Rajtoral byl hodně drzí v souboji a získal pro Plzeň další roh.

90+1
    Pavel Horváth rozhodně s rozehrávkou nespěchá.

90
    Nastavují se ještě tři minuty.

90
    Tecl na středu hřiště našel přesně Řezníka, kterému sprintoval po boku Rajtoral, ovšem plzeňský tandem nedokázal ani vystřelit.

90
    Odkop se Limberskému zdaleka nepovedl podle představ.

89
    Rajtoral o míč přišel, ale vše napravil Horváth, který tam vlétl jako utržený vagón.

89
    Rajtoral dostává poprvé míč a na pravé straně zkouší něco vymyslet.

88
    Tak to to hodně zavánělo před Kozáčikem! Domácí hráči se po přenesení hry dostali ke dvěma střelám, obě byly zablokované.

88
    Horváth velice zkušeně počkal a nakonec také zastavil kombinaci Željezničaru.

86
    Pavel Vrba připravil poslední střídání. Daniela Koláře nahrazuje František Rajtoral.

86
    Limberský obral Bajiče o míč, ten ho následně fauloval.

Jakub Vais

Branky: 45. Jamak – 5. Wágner, 30. Petržela

Karty:   31. Jamak (ŽES), 51. Urdinov (ŽES), 57. Selimović (ŽES) – 31. Kolář (PLZ), 43. Horváth (PLZ)   20. Procházka (PLZ)

Željezničar Sarajevo: Hadžić – B. Čolić (13. Zeljković) , Kerla, Škaljić (67. Bajić), Urdinov – Tomić, Svraka (59. Hodžić) – Selimović, Jamak, Bučan – Adilović.
    Trenér: Amar Osim.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Horváth, Darida – Petržela (67. Tecl), Kolář (86. Rajtoral), Kovařík – Wágner (25. Hejda).
    Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Capela – Tomé, Rocha (všichni Portugalsko)
    16.07.2013
    Plzeň - Željezničar Sarajevo 4:3

Branky: 63. Čišovský, 66. Kolář, 76. Kolář, 82. Rajtoral – 52. Tomić, 78. Selimović, 85. Bučan

Karty:   77. Horváth (PLZ) – 25. Jamak (ŽES), 61. Selimović (ŽES), 72. Urdinov (ŽES), 83. Bučan (ŽES), 89. Tomić (ŽES)