Sputnik – Třinec 2:5 (kon.) | Martin – Katowice 7:0 (kon.) | Košice – Sheffield 4:2 (kon.)
Břeclav – Trnava 3:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 2:5 (kon.) | Kadaň – Burgdorf 7:2 (kon.)
Pelhřimov – Milevsko 7:3 (kon.) | Přerov – Prostějov 3:6 (kon.) | Kolín – Tábor 1:2 (kon.)
HC Košice
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Sheffield Steelers
sk Pátek 30.08.2013, 17:00Přípravné zápasy

Po stretnutí domáci kapitán prevzal cenu za výhru v zápase.

Od nás je to pre dnešok všetko, ďakujeme za pozornosť. (19:12:33)

60:00

59:58
    Košice dali gól!

Gólová bodka za stretnutím. PETER SOJČÍK dopravil puk do opustenej prázdnej brány. Pripisuje si gól v presilovke. Asistencie: Bicek, Novák.

59:49
    Vhadzuje sa pred Hylákom, hostia v šestici.

59:49
    Oddychový čas hostí.

59:40
    Sheffield bez brankára!

59:10
    Sheffield zrejme zbytočne prišiel o možnosť vyrovnania. Dowd na trestnej lavici za držanie hokejky. Doyle späť v bráne.

59:01

58:42
    Galiardi sa individuálne predieral až k zakončeniu, ale zastavil ho ofsajd.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú dve minúty. Košičania nasťahovaní pred brankárom a poriadne zatlačili, presná strela je však pre nich veľkým problémom.

56:13
    Poriadne tvrdou ranou sa predviedol domáci Marcinko. Vypálil až spola kruhu pri pravom mantineli, Doyle si poradil.

55:00
    Hra sa síce rozprúdila, ale stále nevidíme žiadne nebezpečné strely na bránu. Puk lieta zo strany na stranu.

52:36
    Rozhodcovia udelili tresty nasledovne:
    Košice:
    Štrbák 2 min. hrubosť, Boltun 2 min. hrubosť, Slovák 2+2+10.

Sheffield: Hewitt 2 minúty hrubosť, Baldwin 2+2+10 za napadnutie.

52:36
    Konečne nejaké vzrušenie! Boltun po pokuse o zakončenie spadol na gólmana hostí a hra sa prerušila. Zatiaľ čo Boltun nehybne ležal v bráne zavalený už dvomi obrancami, Hewitt vyprovokoval potýčku, ktorej sa nezľakol nie práve najurastenejší Marek Slovák. Obaja zhodili rukavice a uštedrili si niekoľko vzájomných úderov. Zatiaľ čo pozornosť divákov sa sústredila na tento súboj, pred bránou vzbĺkli emócie, ktoré však rázne upokojil urastený kapitán domácich Štrbák. Od neho by veru určite nikto nechcel dostať dobre mierený úder, niekoľko účastníkov extraligy o tom vie svoje.

51:00
    Po dlhšom čase sme zaregistrovali strelu z hokejky domácich. Doyle pozorný.

50:00
    O niečo častejšie majú puk na svojich hokejkách domáci Košičania, ale pomer striel sa stále nemení. Do konca ostáva 10 minút.

48:00
    V tejto časti hry tempo stretnutia trochu upadlo. Pomer striel je aktuálne 23:16 a brankári veľa práce nemajú.

45:26
    Domáci v plnom počte.

44:42
    Pašek efektne vytlačil puk z vlastnej obrannej tretiny a takmer ho aj dokorčuľoval na opačnej polovici klziska.

44:00
    Sheffield sa hneď v úvode presilovej hry usadil v útočnej tretine, zatiaľ je to však bez strely.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 10. Bartoš (Spilar), 28. Jenčík (Pašek, Štrbák), 32. Novák (Marcinko), 60. Sojčík (Bicek, Novák) – 18. Legue, 31. Dowd (Legue, Baldwin)

HC Košice: Hylák – Štrbák (C), Cebák, Šeda, Novák, Macejko, Kolba, Takáč, Martin Chovan – Nagy, Pašek (A), Jenčík – Sojčík, Marcinko, Bicek (A) – Bartoš, Hrnka, Spilar – Matis, Boltun, Slovák
    Sheffield Steelers: Doyle – Thomas, Goertzen, Mayers, Fata, Langlais, Baldwin, Canky – Philips, Hewitt, Spencer – Dowd, Legue, Nell – Galiardi, Lacroix, Mayer

Rozhodčí: Lauff – Korba M., Bogdaň