USA U18 – Rusko U18 4:2 (kon.) | Švédsko U18 – Kanada U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 1:5 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.)
Švédsko U18
4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Kanada U18
Úterý 06.08.2013, 15:30 • Stadion Města Břeclavi • Hlinka Gretzky Cup

Výhra Švédska zamotává situaci v Břeclavské skupině turnaje. Uvidíme co na tom změní večerní zápas mezi Českem a Švýcarskem.

Do té doby se s vámi loučíme. Na shledanou. (17:57:22)

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Sam Bennett (CAN), na druhé straně pak Jesper Eriksson (SWE).

Je tady konec. Rozhodčí ještě v závěru rozdělili pár trestů. Ze strany Švédska vyloučeni Kempe a Muzito Bagenda, z kanadské strany vyloučeni Hicketts, Ekblad (všichni na dvě minuty za hrubost).

Švédové v dramatickém závěru své vedení uhájili a připisují si první body v turnaji.

Kanada naopak po včerejší výhře další body nezíská.

Nejhůře to snáší její útočník Sam Bennett, který každého radujícího se Švéda častuje krátkým a svižným krosčekem.

60:00

59:55
    Bojuje se kolem švédské branky, ale Kanadě čas rychle letí.

59:45
    Hickettsova střela míří těsně mimo.

59:30
    Oddechový čas pro hosty, tedy Kanadu. Vhazovat se bude před švédskou brankou a Bilia zůstává na střídačce.

59:20
    Kanada to i přesto zkouší bez brankáře...

58:47
    Tvrdý zákrok na Franzéna. Watson dostal 5 min. + do konce zápasu za faul loktem a míří rovnou do šatny. Na trestnou jde místo něj Alexis Pepin.

58:44
    Konec zápasu se blíží. Kanada má přibližně minutu na to, aby se pokusila o vyrovnání.

58:31
    I Švédové jsou v plném počtu.

57:34
    Kanada je v plném počtu, začíná její krátká přesilovka.

57:28
    Kovacs jel zcela sám ze strany na Biliu, ale neměl rychlost tak před dojíždějícím obráncem volil střelu z velké dálky. Bilia si s ní poradil.

56:56
    Seveřené mají puk na svých hokejkách.

56:31
    Švédové hráli v šesti a budou za to pykat. Na trestnou odchází Forsling (SWE) a jejich přesilovka je u konce.

56:16
    Švédové se nikam moc nehrnou, jsou spokojeni se svým vedením. Jen Nylander švihem prověřil Biliův beton.

55:34
    Kanada si snižuje šance na vyrovnání, neboť jde do čtyř. Watson (CAN) vyloučen na dvě minuty za podražení.

55:20
    Po buly Kanaďané zatlačili a střelu Hickettse od modré nebezpečně tečoval Dal Colle – těsně mimo.

Tomáš Vlček

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 7. Kovacs (Bagenda), 9. Elgelstal (Timashov), 22. Elgestal, 47. Nylander (Karlsson A., Andersson) – 4. McCann (Lemieux), 44. Bennett (Watson), 49. Watson (Virtanen, Bennett)

Švédsko U18: Eriksson (od 47. Söderström) – Aho, Lagesson, Englund, Ollas Mattsson, Anddrsson, Johansson, Forsling, Timashov – Lindblom, Franzén, Kempe – Olofsson, Karlsson F. Kovacs – Törnqvist, Hölmström, Elgestal – Nylander Altelius, Muzito Bagenda, Karlsson A.
    Kanada U18: Bilia (McDonald) – Hickets, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Carrier – Bennett, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Virtanen – Chartier, Bishop, Hawryluk – Lemieux, Audette, McCann – Pépin. Trenér: Dale Hunter.

Rozhodčí: Hribík, Šír – Hlavatý, Tošenovjan