Rusko U18 – Finsko U18 7:3 (kon.) | Kanada U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.) | SR 18 – USA U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Švédsko U18 5:2 (kon.)
Česko U18
5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Švédsko U18
Středa 07.08.2013, 19:00 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

To je pro dnešek z Břeclavi vše. Zítra je volný den, z jihomoravského kraje se vám přihlásíme znovu v pátek. (21:08:50)

Nejlepším hráčem z týmu Švédska byl vyhlášen útočník Gustaf Franzén. Nejlepším hráčem z českému mužstva byl po právu vyhlášen střelec dvou branek David Pastrňák.

60:00

59:55
    Je to tady! Podceňovaný český tým poráží silné Švédsko! Hala bouří!

59:05
    Česko U-18 právě vstřelilo branku!
    LUKÁŠ VOPELKA trefuje od vlastní modré prázdnou švédskou branku zajišťuje našim barvám vítězství.

58:35
    Pastrňák tísněn míjí švédskou branku. K završení hattricku mu chybělo pár centimetrů.

58:24
    Vaněček pozorný u své levé tyčky.

58:13
    Naši zahráli dvakrát icing. Švédové to zkoušejí v šesti bez brankáře.

58:01
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Čeští mladíci vedou o dvě branky!

56:48
    Naši se prosazuijí těsně po skončení dvojnásobné přesilovky, ale ještě v převaze jednoho muže. DAVID PASTRŇÁK bombou z voleje trefuje růžek švédské branky a vedeme 4:2. asistence. Filip Pyrochta.

56:44
    Švédové jsou ve čtyřech.

56:22
    Vrána byl v dobré střelecké pozici ale Söderströma nepřekonal ani na dvakrát.

55:50
    Švédové byli nebezpeční i při oslabení, ale teď to s důrazem přehnal Kempe (SWE) a jde na trestnou za hákování.

54:44
    Forslund (SWE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Češi si tak zahrají přesilovou hru.

53:53
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak přece se seveřanům podařilo přesilovku využít. WILLIAM NYLANDER prostřelil našeho gólmana a vedeme už jen o jednu branku.

53:20
    Nylander zkoušel Vaněčkovu pozornost hned dvakrát. První pokus končí vysoko nad, při druhé střele už musel Vaněček zasahovat.

53:11
    Švédové začínají být nebezpeční. Svoji aktivitou si vybojovali přesilovou hru. Vyloučen Karabáček (CZE) na dvě minuty za podražení.

53:07
    Lagesson byl ve výborné pozici před Vaněčkem, ale náš kapitán Mašín jeho střelu zblokoval nad.

52:40
    Fanoušci si přejí čtvrtou branku. Vyslyší je čeští mladíci?

Tomáš Vlček

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 16. Pastrňák (Pyrochta), 21. Zbořil (Pastrňák), 40. Švarc (Veselý, Kovařčík), 57. Pastrňák (Pyrochta), 60. Vopelka – 52. Lindblom (Timashov), 54. Nylander

Česko U18: Vaněček (Pechek) – Zahradníček, Pyrochta, Mašín, Pýcha, Zbořil, Mikliš, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Jenyš – Vopelka, Pastrňák, Vrána – Kovařčík, Veselý, Švarc – Černoch, Kuťák
    Švédsko U18: Söderström (Werner) – Forsling, Lagesson, Johansson, Ollas Mattsson, Englund, Andersson, Muzito Bagenda – Lindblom, Franzén, Kempe – Tornqvist, Holmström, Elgestal – Nylander, F. Karlsson, A. Karlsson – Timashov, Olofsson, Kovacs

Rozhodčí: Hribik, Polák – Barvíř, Blümel