Vítkovice – Pardubice 6:5 (po pr.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Slavia 6:7 (1:2 po s.n.)
Mountfield HK – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Kladno 1:3 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.)
Sparta – Třinec 8:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Škoda Plzeň
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 27.09.2013, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Loučím se s vámi z Plzně, přeji příjemný zbytek večera a hezký sportovní víkend. (20:08:48)

Je za námi hodně zajímavé derby mezi Plzní a Karlovými Vary. Dnešní zápas byl po celou dobu výsledkově vyrovnaný, domácí však po zápase mohou smutnit, že jeden bod ztratili. Ve třetí třetině byli totiž celou dobu aktivnější a zasypali Závorku šestnácti střelami, ten ale za svá záda pustil jen pokus Radka Dudy. Hostům na vyrovnání stačilo střel jen tolik, kolik napočítáte na prstech jedné ruky. V poslední minutě se prosadil Hruška a utkání došlo až do nájezdů, kde se ale trefil jen domácí Vlasák a Ján Sýkora, kteří tak rozhodli o vítězství domácích.

Ján Sýkora si poradil bezchybně, blafákem do forhendu poslal Závorku na druhou stranu a připisuje vítězství v derby na stranu Plzně! Hosté již nemohou vyrovnat.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň Autorem branky je TOMÁŠ VLASÁK.

Lukáš Mensator chytá nájezd Hovorky a Plzeň vede.

...uspěl se stejným záměrem, který měl Radek Duda!

Tomáš Vlasák...

...a ani on se střelou neuspěl, Mensator puk vyrazil.

Za hosty jede Zaťovič...

...a Radek Duda neproměňuje! Duda mířil mezi betony, ale neuspěl.

Radek Duda bude prvním exekutorem...

Jako první pojedou domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení rozhodující branka nepadla, a tak v Plzni podruhé v řadě rozhodnou o vítězi zápasu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:27
    Zaťovič si připsal první střelu hostujícího týmu v prodloužení, když se dostal před Mensatora, ten ho ale dobře vybruslil.

63:47
    Slovák se dnes dostal už po několikáté do útoku a z prostoru mezi kruhy mohl střílet, jenže netrefil branku!

63:17
    Teď teprv hrají energetici s pukem, za vlastní brankou čekají na dostřídání a rozjetí útočné akce.

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 6. Lev (Dvořák), 40. Kašpařík (Kratěna, Straka), 59. Duda (Pletka, Kašpařík), rozh. náj. Vlasák – 10. Koblasa (Látal, Vlach), 39. Kytnár (Zaťovič), 60. Hruška (Bičánek, Gulaši)

HC Škoda Plzeň: Mensator – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Mozík, Frolo, Růžička, Boháč – Pletka, Straka, Duda – Vlasák, Kašpařík, Kratěna – Vlček, Sýkora T., Sýkora J. – Schleiss, Lev, Dvořák
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Grman, Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek – Zaťovič, Hruška, Hovorka – Koblasa, Vlach, Látal – Dlouhý, Kverka, Zucker – Kytnár, Balán, Flek – Tomeček

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Ondráček, Komárek