K. Vary – Liberec 5:1 (kon.) | Slavia – Zlín 6:0 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:4 (kon.)
Sparta – Kladno 3:2 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 0:2 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:3 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:2 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 29.09.2013, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Domácí navázali na dobrý výkon z Plzně a od samého začátku, kdy zvrátili utkání ve svůj prospěch, neměli problém s udržením náskoku až dokonce utkání a připisují si tři body. To Liberec si neodváží bodový příděl už ze třetího zápasu po sobě a dá se hovořit o možné "dece," která na hráčích z Podještědí leží. Děkuji za Vaší pozornost a těším se u dalšího utkání z KV Areny. (17:46:54)

60:00

59:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Na podruhé se už MAREK HOVORKA nemýlí a zvyšuje na zřejmě konečných 5:0! Na vzdálenější tyči ho našel pasem Martin Zaťovič. Asistence: Martin Zaťovič, Radim Bičánek.

59:29
    Hovorka se snažil doklepnout kotouč z úhlu do odkryté branky, trefuje pouze tyč!

59:06
    A na trestnou přisedá i Nedvěd (LIB) – podražení.

58:59
    Filippi (LIB) si poslední minutu třetí třetiny odsedí na trestné lavici – hákování.

58:53
    Zucker to vzal na sebe a Melicherčíka nepřekonal.

58:21
    Hosté hrají v plném počtu.

57:15
    Koblasa to zkusil bekhendem. Branku přestřelil.

56:20
    Hunkes (LIB) je dalším hříšníkem. Dostává dvě minuty za "vysokou hůl."

55:17
    Hruška našel na druhé tyči Hovorku, který mohl zvýšit stav utkání. Melicherčík se ale bravurně přemístil a zhatil šance těchto dvou útočníků na připsání kanadských bodů.

Dnešní utkání sleduje 2457 diváků.

54:24
    Liberečtí neházejí flintu do žita a snaží se napadat co to jenom jde.

53:12
    MARTIN ZAŤOVIČ zvyšuje vedení Energie o další branku! Našla ho přihrávka vyslána z obranné třetiny od Michala Gulašiho a Zaťovič pak neměl problém po položení Melicherčíka kotouč zavěsit přímo "pod víko!" Asistence: Michal Gulaši, Marek Hovorka.

52:58
    Filippi střílí a Závorka vyráží pouze před sebe přímo do skrumáže, kde je více modrých dresů, než bílo-zelených. Kotouč se následně dostává do rohu kluziště.

52:17
    Bulířovo pokus končí v ochranné síti. Následuje vhazování v obranné třetině domácích.

51:10
    Troufám si říct, že z této třetiny toho má více Liberec. Přesto si doposud nedokázal vytvořit opravdu vyloženou šanci, díky které by mohl náskok domácích snížit.

50:12
    Vampola zkusil ostražitost Závorky střelou od modré. Jeho střela nenašla cestu do prostoru mezi třemi tyčemi.

49:10
    Zacha ukličkoval u mantinelu sám sebe a tím přenechává kotouč domácím.

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 5. Kytnár (Balán), 10. Koblasa (Doležal), 34. Zucker, 54. Zaťovič (Gulaši, Hovorka), 60. Hovorka (Zaťovič, Bičánek) – 40. Valský (Nedvěd, Zacha)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Grman, Drtina J., Šmach, Gulaši, Parýzek – Zaťovič, Hruška, Hovorka – Doležal, Vlach, Koblasa – Dlouhý, Kverka, Zucker – Kytnár, Balán, Flek – Tomeček.
    Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Derner, Hunkes, Čakajík, Voráček, Výtisk, Kolmann, Říha – Valský, Nedvěd, Zacha – Bulíř, Filippi, Pospíšil – Jass, Bulík, Bartek – Víšek, Vampola, Dušek.

Rozhodčí: Šindler, Turčan – Pešek, Jelínek