Vítkovice – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:1 (kon.) | Slavia – Kladno 1:0 (kon.)
Liberec – Třinec 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:5 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:2 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 20.10.2013, 18:20 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

A je konec. Piráti zaslouženě porážejí Karlovy Vary. I když Energie by je mohla učit produktivitě. Chomutov byl již od první třetiny aktivnějším týmem. Prvním kdo šel do vedení byla však Energie, tu několikrát podržel skvěle chytající brankář Závorka. Ve druhé třetině přišel po dvou brankách Pirátů obrat.

Třetí třetina začala dramaticky, když se Karlovým Varům podařilo vyrovnat zásluhou Bičánka. Poté ovšem zaúřadovali Piráti. Vedení na svou stranu opět strhl Mrázek. V závěru se ještě prosadil Hruška.

(20:58:19)

60:00

59:38
    Piráti se uvolňují z tlaku Energie.

58:54
    Zaťovič prověřil Řehoře. Ten vyrazil střelu hrudí.

58:31
    Energie hraje bez gólmana.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Nedorozumění na chomutovské a špatná přihrávka straně ukončily útočnou akci.

Oddechový čas pro hosty.

57:38
    Posunutí chomutovské branky přerušuje hru.

56:43
    Další rychlý protiútok domácích. Krstev vyvezl kotouč, Hřebejk střílel. Těsně minul.

56:25
    Závar před chomutovskou brankou byl přerušen. Řehoř se ocitl bez masky a rozhodčí hru přerušil.

55:40
    Zucker si udělal prostor na pravé straně a bekhendem vyzkoušel připraveného Řehoře.

55:21
    Štěpán Hřebejk vzal iniciativu na sebe. Projel přes dvě pásma. V útočném pak vybídl Bartečka. Jeho střelu lapil Závorka.

54:49
    Řehoř teď ochránil svou svatyni efektním rozkrokem.

54:00
    Rychlý útok na straně hostů. Gulaší však prodlužoval do neznáma.

52:30
    Piráti právě vstřelili branku!
    Povedený gól si nyní na své střelecké konto připsal DAVID HRUŠKA Zpracoval si puk v mezikruží, otočil se kolem své osy a zprudka vystřelil. Tvrdou ránou trefil přesně pravý horní roh Závorkovy branky. Asistence: Tomáš Divíšek.

52:00
    Energie je donuce po menším útoku opět rozehrávat z vlastní třetiny.

51:00
    Závorku nyní z dálky prověřil Hřebejk.

Jan Řápek

Branky a nahrávky: 24. Bartečko (Divíšek, Hruška), 27. Divíšek (Krstev, Bartečko), 46. Mrázek (Divíšek, Malec), 53. Hruška (Divíšek) – 15. Zaťovič (Vlach, Gulaši), 42. Bičánek (Vlach, Drtina)

Piráti Chomutov: Řehoř – Krstev, Malec, Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák – Hřebejk, Svoboda, Bartečko – Hruška D., Divíšek, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Šagát – Jíra, Charousek, Chlouba – Račuk
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Kubka, Bičánek, Šmach, Drtina, Grman, Gulaši, Schusser – Hovorka, Vlach, Zaťovič – Látal, Balán, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – Tomeček, Hruška R., Koblasa

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda