Třinec – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Litvínov – Pardubice 5:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:2 (kon.)
Kladno – Zlín 3:2 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 1:4 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 4:1 (kon.)
Sparta – Chomutov 3:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Mountfield HK
Pátek 25.10.2013, 17:00 • WERK Aréna
Kapacita: 5200 diváků. • Tipsport extraliga

Díky výbornému výkonu ve druhé půli si Hradec Králové odváží z Třince všechny tři body. Po polovině zápasu Hradečtí prohrávali 2:0, ale v dalším průběhu dokázali skóre otočit na 5:2 a zaslouženě vyhráli.

59:19
    Na třineckém stadionu dochází k hromadnému opouštění stadionu, jako kdyby někdo vyhlásil evakuaci.

59:06
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Nakonec se do prázdné brány trefuje VLADIMÍR ŠKODA. ASISTENCE: Jiří Šimánek.

58:34
    Šimánek sebral puk Rothovi a netrefil prázdnou bránu.

58:06
    Rákos se proháčkoval po pravé straně procedil puk kolem Kantora a trefil tyč hradecké brány.

57:59
    Střela Rotha od modré končí u Kantora v bezpečí.

57:45
    Třinečtí odvolali brankáře. Dnes už jsme jeden gól do prázdné brány viděli.

57:45
    Trenér Kalous si vzal oddechový čas.

57:45
    Domácí fanoušci skandují "My chceme gól," za to skupinka patnácti hradeckých příznivců je zatím v klidu.

57:41
    I Třinec už je kompletní.

56:58
    Růžička se snažil bekhendem překonat Kantora, ale neuspěl. Hradečtí jsou v plném počtu.

55:40
    Dnešní utkání sleduje 3539 diváků.

55:24
    David Květoň, Třinec, 2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě.
    Třinečtí tlačili, ale chvíli hráli v šesti, proto jejich přesilovka končí.

54:36
    Martin Pláněk, Hradec, 2 min. – vysoká hůl

54:30
    Třinečtí zavřeli Hradec v jejich třetině, Zagrapanovu střelu při signalizované výhodě tečoval Peterek, ale Kantor kotouč vyrazil vedle. Další pokus už hradecký gólman chytil.

52:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinecký ostrostřelec MARTIN RŮŽIČKA dostal krásnou křížnou přihrávku od Peterka a střelou po ledě snižuje na 3:5. ASISTENCE: Jan Peterek, Lukáš Zíb.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 16. Peterek (Zíb), 21. Bonk, 53. Růžička (Peterek, Zíb) – 31. Mertl (Kudrna, Frühauf), 39. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 43. Kudrna (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (Kudrna), 49. Mertl (Kudrna), 60. Škoda (ŠImánek)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Trenčan) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Krejčí, Foltyn, Kania – Gorshkov, Bonk, Marek Růžička – Rákos, Polanský, D. Květoň – Varaďa, Zagrapan, Martin Růžička – Rufer, Peterek, Matuš.
    Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plašil, Jank – Šimánek, Mertl, Kudrna – L. Květoň, Červený, Škoda – Podlešák, Knotek, Suja – Nedvídek, Tvrdík, Švihálek.

Rozhodčí: Jeřábek, Wagner – Hejl, Kajínek.