Zlín – Pardubice 4:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 4:2 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Sparta – K. Vary 11:0 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 2:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 1:0 (2:0 po s.n.)
Chomutov – Třinec 2:5 (kon.)
Piráti Chomutov
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 03.11.2013, 18:20 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

Skončila i třetí třetina, která skončila nerozhodně. Oběma týmům se podařilo přidat po jedné brance a ustanovily tak konečné skóre 5:2 ve prospěch hostujícího týmu. Třinec měl lepší vstup do třetiny, když se po necelých dvou minutách na ledě prosadil Květoň. Za Chomutov pak v závěru při tlaku ještě snižoval Jozef Balej. Piráti ovšem na Třinecké očividně nestačili a zaslouženě tedy prohráli a zůstávají tak na posledním místě tabulky. (20:50:28)

Hvězdy utkání: Jaroslav Svoboda (Piráti Chomutov) a Jiří Polanský (HC Oceláři Třinec)

60:00

59:15
    Chomutovští ještě napadají třineckou rozehru.

58:14
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov přidává druhou branku v dnešním zápase. JOZEF BALEJ se prosadil střelou z pravého kruhu. Asistence: Jaroslav Mrázek.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

57:38
    Další úspěšný zákrok Hrubce. Tentokrát po střele Divíška.

57:15
    Piráti obléhají branku, ale Hrubec zatím zdatně čelí všem střelám.

56:22
    Piráti si opět zahrají přesilovou hru. Linhart (TRI) je za podražení vyloučen.

55:55
    Rutta opět střílel, ale Hrubec byl opět připraven a vykryl střelu betony.

55:25
    Třinečtí se po delší odmlce opět dostávají do útoku. ten je ovšem přerušen pro ofsajd.

54:34
    Závar před Hrubce. Ani trojice chomutovských hráčů ovšem puk za jeho záda neprocpala.

53:43
    Svoboda střílel z blízka do Hrubce.

53:15
    Icing hosté.

53:04

53:03
    Bartečko střílel zpoza levého kruhu opět do betonu Hrubce.

52:13
    Chomutovská obrana nyní nechala volného Martina Růžičku, který ovšem její zaváhání nepotrestal.

51:34
    Puk končí po střele Rutty až v ochranné síti.

Jan Řápek

Branky a nahrávky: 37. Svoboda (Bartečko), 59. Balej (Mrázek) – 2. Růžička (Zagrapan, Bonk), 5. Polanský (Orsvava), 25. Orsava (Polanský, Roth), 30. Růžička (Zagrapan, Bonk), 42. Květoň (Polanský, Adamský)

Piráti Chomutov: Kostúr – Malec, Krstev, Rutta, Mrázek, Šulák, Kučný, Bartejs – Hřebejk, Divíšek, Svoboda – Hruška, Bartečko, Kubinčák – Balej, Sikora, Šagát – Kaše, Kämpf, Račuk
    HC Oceláři Třinec: Hrubec – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Zíb, Foltýn – Zagrapan, Bonk, Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Varaďa, Peterek, Květoň – Rufer, Rákos, Matuš

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bláha, Kostka