Slavia – Chomutov 3:1 (kon.) | Sparta – Třinec 4:0 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 3:2 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 26.12.2013, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Hezký sváteční večer a těšíme se s vámi na další online přenosy z plzeňské ČEZ Arény. (20:00:49)

Do zápasu vstoupili lépe hosté, ale domácí ještě v první části otočili skóre na 3:1 pro Plzeň. Varům se sice na začátku druhé třetiny podařilo srovnat, ale jejich radost trvala pouze 2 minuty. Pak nejlepší hráč zápasu Dvořák vrátil domácím vedení. To ve třetí části pojistil v přesilovce Hanzlík a domácí si pak již bez větších problémů dokráčeli k třetímu vítězství pro Karlovým Varům v sezóně.

60:00

59:59
    To ale domácím vůbec nevadí. O vítězství již nepřijdou.

59:55
    Straka jel na prázdnou branku a proti němu jediný varský hráč, který se snažil suplovat gólmana. Domácí kapitán ale nepochopitelně z levého kruhu branku minul.

59:28
    Karlovarská branka je prázdná, ale puk ve středním pásmu.

59:09
    Machovský raději podržel puk a bude se tak vhazovat před jeho brankou. Hosté si berou oddychový čas.

58:40
    Do brejku se málem dostal Straka, ale na poslední chvíli jej karlovarští připravili o puk.

58:22
    A hosté opět musí začínat od vlastní branky.

57:52
    Plzeň pouze pusunula puk za karlovarskou branku a to ji v tuto chvíli stačí.

57:16
    Machovský chytá puk a bude se vhazovat po jeho levici.

57:00
    Až teď zavřeli hosté Plzeň ve vlastní obranné třetině.

55:53
    Hollweg opět předvedl svoji tvrdost a u mantinelu se střetl s Gulašim. Domácí díky tomu stále drží puk v obranné třetině Varů.

55:23
    Vhazování před Machovským.

55:10
    Po brejku střílí Duda z pravé strany mimo.

54:20
    Vary se marně snaží usadit v plzeňské obranné třetině. Domácí se už ale nikam nehrnou.

53:40
    Sýkora se šikovnou kličkou uvolnil na modré, ale jeho následný bekhendový pokus nemohl Závorku příliš ohrozit.

53:16
    Dvořák se probil podél pravého mantinelu a poslal poté přihrávku před branku, ta ale nenašla hůl ani jednoho spoluhráče.

Vladimír Jícha

Branky a nahrávky: 15. Lev (Sýkora J.), 16. Pletka (Straka, Duda), 19. Duda (Straka, Slovák), 27. Dvořák (Holec, Hollweg), 49. Hanzlík (Pletka) – 2. Dlouhý (Vachovec), 22. Vlach (Rýgl, Hovorka), 25. Zaťovič (Balán)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Hanzlík "A", Růžička, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík, Moravčík – Pletka, Straka "C", Duda, Vlasák "A", Kašpařík, Kratěna, Sýkora J., Lev, Schleiss, Hollweg, Holec, Dvořák, Indrák.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "A", Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši "A", Dresler, Dvořák – Zaťovič "C", Balán, Pohl, Dlouhý, Vachovec, Hovorka, Kytnár, Vlach, Micka, Koblasa, Hruška, Látal.

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Brejcha, Suchánek