Vítkovice – Liberec 8:4 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:4 (kon.)
Pardubice – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:4 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta – Slavia 4:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 10.01.2014, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Je dobojováno. HC Energie Karlovy Vary si odváží z Pardubic dost možná překvapivé tři body, avšak zcela zasloužené. Hostům se dařilo především v začátcích třetin a po trpělivém výkony vítězí 4:1. Brankový účet načal Pohl, který po nahrávce od Zaťoviče prostřelil sedícího Hudáčka. Na 2:0 zvýšil pět minut před koncem druhé části opět Pohl, jehož krásná rána za útočnou modrou se otřela o pravou tyč a skončila v síti. Když poté po chybné rozehrávce Hudáčka zvýšil na rozdíl tří branek Zaťovič vypadalo to, že je rozhodnuto. Menší naději domácím dal po nahrávce Nahodila střelec snižující branky Somík, ale poslední slovo měla opět Energie. Hattrick totiž uzavřel střelou do prázdné branky Petr Pohl, pro kterého to ve dvou posledních zápasech již šestý (!) gól. (20:20:48)

60:00

59:35
    Píšův pokus po vhazování v útočné třetině končí na připraveném brankáři Karlových Varů. Ten ránu vyráží s pomocí hole do ochranné sítě.

59:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    PETR POHL si najel na oblouček od Gulašiho a dovezl kotouč pohodlně do prázdné branky! Pro kanonýra Energie to je druhý hattrick ve druhém utkání za sebou! Asistence: Michal Gulaši.

58:25
    A po další ráně Petra Sýkory tu byla další obrovská příležitost Pardubic. Ránu domácího kanonýra Závorka vyrazil na volného Noska, který však odkrytou branku netrefuje!

58:11
    Sýkorovu ránu po vhazování chytá Závorka krásným semaforem do své lapačky.

58:08
    Po následném zakázaném uvolnění Energie si její lavička vybírá pro svůj celek oddechový čas.

57:49
    Domácím se nepovedlo rozehrát v útočné třetině na své hokejky a Hovorka mohl zhruba z poloviny hřiště pálit na prázdnou klec. Naštěstí pro domácí trefuje pouze konstrukci prázdné branky.

57:30
    A po něm to Pardubice zkoušejí v šesti hráčích s Hudáčkem na lavičce.

57:30
    Energii se nepovedlo konstruktivně rozehrát útok, a tak z toho máme zakázané uvolnění.

56:59
    Endál chycen v úmyslném ofsajdu, a tak se bude tři minuty a jednu vteřinu před koncem třetí třetiny vhazovat po pravici Júlia Hudáčka v obranném pásmu Pardubic.

56:12
    Zohorna procedil svoji nahrávku zpoza branky až na Sýkoru, který letící projektil netrefil ideálně, a tak Závorka chytá.

55:32
    Zaťovič přecenil rychlostní schopnosti svého spoluhráče a po nepřesném nahození bekhendem z toho je zakázané uvolnění.

54:46
    Hraje se převážně ve středním pásmu, kde začínající akce obou celků v posledních desítkách vteřin s železnou pravidelností začínají i končí.

53:21
    Pohl z pravé strany zamíchal pukem a následně jej vyslal na branku. Tečovaný projektil končí na zadním mantinel.

52:31
    Dvě zakázané uvolnění v krátké době nechávají Pardubice v útočném pásmu. Vhazuje se po pravici Závorky.

51:53
    Tlak Pardubic chtěl přetavit v zakončení Somík, ale po nahrávce od Endála se puk smolně odrazil ven z pásma.

51:29
    Brejk hostí mohl euforii důrazně ztlumit, jenže Hovorka po nahrávce z levé strany zakončoval jen a pouze na zadní mantinel.

Jan Hrabal

Branky a nahrávky: 50. Somík (Nahodil, Endál) – 21. Pohl (Zaťovič, Balán), 35. Pohl (Gulaši, Balán), 45. Zaťovič (Kytnár), 60. Pohl (Gulaši)

HC Dynamo Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák, Zdráhal, Píša, Vašíček, Gregorc – Radil, Nosek, Zohorna – Kolář, Somík, Sýkora – Tybor, Cetkovský, Endál – Semorád, Nahodil, Moučka.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Rýgl, Bičánek, Kubka, Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Vachovec, Dlouhý – Látal, Hruška, Kytnár – Tomeček, Koblasa, Micka.

Trenéři: Karel Mlejnek a Jaromír Kverka st.

Rozhodčí: Minář, Šír – Bryška, Lučan