Třinec – Plzeň 5:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 2:1 (2:1 po s.n.) | Kladno – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
K. Vary – Zlín 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:1 (kon.) | Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 28.01.2014, 17:00 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5200 míst) • Tipsport extraliga

Z hokejového Třince je to pro dnešek všechno. Třinec porazil západočeskou Škodu Plzeň 5:1 a připíše si důležité tři body. V dalším kole hrají Oceláři v pátek 31. ledna na ledě posledního Chomutova. To Plzeň bude hostit ve stejný den Litvínov. Přeji vám příjemný zbytek dne a někdy příště na počtenou! (19:20:25)

Statistiky zápasu:

Střely: 37 – 21,
    vhazování: 32/52 – 20/52,
    úspěšnost vhazování: 62% – 38%,
    hity: 17 – 10.

Nejlepší hráči zápasu:

Martin Adamský (TRI) – 2+0, Tomáš Slovák (PLZ) – 0+0.

Utkání skončilo a skončilo zaslouženým a vysokým vítězstvím domácího Třince. Do třetí části vstupovali domácí s pětibrankovým náskokem, který nakonec neudrželi. Kratěna totiž ve 44. minutě snížil po přihrávce Straky. Polák mohl navýšit na 6:1, ale jeho střelu přizvedl do ochranné sítě bek Moravčík. Oceláři měli ve třetí části ještě nějaké příležitosti, ale spíše se soustředili na hru dozadu a příliš neriskovali. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které vstřelili Slezané čtyři branky, zatímco Západočeši ani jednu.

60:00

59:46
    Utkání se dohrává uprostřed kluziště.

59:09
    Galvas okradl o puk Pituleho a pak přihrál pod sebe Martinu Růžičkovi. Jeho pokus zablokován.

58:22
    Lev ve své další akci nahazoval puk před branku, ale vše skončilo pro Plzeňské špatně a puk mají opět domácí.

57:43
    Třinečtí se zmocnili puku a v klidu kombinují. Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

57:12
    Rothovi se vyhození příliš nepovedlo a našel pouze soupeře Slováka kousek za modrou čarou.

56:48
    Krásnou akci vykouzlili hosté, ale na konci stál Hrubec. Straka od mantinelu přihrával neobsazenému Lvovi před brankou a mladý plzeňský útočník puk šikovně tečoval. Hrubce nepřekonal.

56:03
    Průnik J. Sýkory znamená pro hosty přesilovou hru. Tu si zahrají poté, co je vyloučen Marek Trončinský (TRI) za hákování.

55:43
    Trončinského pokus Mensator nadvakrát zlikvidoval.

55:29
    Na druhé straně se nezvykle vepředu zjevil Linhart, dostal puk od Hrni, ale protože byl tísněn Jeřábkem, nezakončil přesně.

55:02
    Galvas poklekl a obětavě zablokoval Vlasákovu střelu.

54:22
    Zbývá něco přes pět minut do konce základní hrací doby a Třinec stále vede o čtyři branky.

54:05
    Straka nabil Mozíkovi a jeho rána skončila jen těsně vedle třinecké svatyně. Nejspíš byla ještě někým tečována.

53:27
    A osvobodili si se znovu, když přes všechny čáry vyhodil Linhart.

53:07
    Jeřábkovu střelu vytěsnil Hrubec betony a domácí se osvobozují.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 3. Matuš (Martin Růžička), 29. Adamský (Martin Růžička, Nosek), 30. Adamský (Polanský), 36. Bonk (Orsava), 39. Polák (Peterek, Orsava) – 44. Kratěna (Straka, Lev)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Zíb – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), Květoň – Hrňa, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.
    HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Boháč, Jeřábek, Moravčík, Slovák, Frolo, Mozík, Slavík – Straka (C), Lev, Kratěna – Pletka, Vlasák (A), Duda – J. Sýkora, Kašpařík (A), Holec, – Pitule, T. Sýkora, Dvořák. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Hradil, Mikula – Gebauer, Lederer