Plzeň – Litvínov 4:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – Kladno 4:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:0 (kon.)
HC Sparta Praha
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 31.01.2014, 18:30 • Tipsport Aréna • Tipsport extraliga

Je dobojováno. Sparta ve druhém utkání Holdu poráží Karlovy Vary 5:0, když zlomila soupeře definitivně až ve třetí třetině. Tomáš Pöpperle si připisuje desátou vychytanou nulu v sezoně a už mu chybí jen jedno čisté konto k vyrovnání rekordu spoluhráče Romana Málka. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Pöpperle (SPA)
    Roman Vlach (KVA) (20:58:27)

60:00

59:44
    Vary se ženou za čestným úspěchem, ale Pöpperle odolává...

59:13
    Sparta je kompletní.

59:02
    A puk opět míří až do pásma Karlových Varů.

58:30
    Hosté se ale nemohou na delší dobu usadit v pásmu.

57:13
    Ještě jedna šance hostů na korekci výsledku. Dvě minuty za podražení pro Buchteleho.

56:49
    Sparťané špatně rozehrávali, zakázané uvolnění stěhuje hru před Pöpperleho.

55:34
    Exsparťan Hovorka inkasoval ve středním pásmu úder hokejkou a dlouho se nemohl sebrat z ledu. Nakonec jej spoluhráči odvádí, ale na pokračování v zápase to nevypadá...

54:38
    Petr Ton s v oslabení neprobil do úniku, pak ale ještě dojel v rohu puk, naservíroval jej Hlinkovi, ale jeho ránu z první z mezikruží Závorka i díky včasnému povyjetí chytá.

54:05
    Rána od modré čáry, a před Pöpperlem mohl dorážet Zaťovič, ale gólman Sparty kryje i podruhé!

53:14
    A po chvilce klidu si zahrají přesilovku i hosté, Forman dostává dvě minuty za faul loktem.

52:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    A využita je i klasická přesilovka 5 na 4. DOMINIK SIMON po přiťuknutí Lukáše Klimka z bezprostřední blízkosti našel místo u pravé tyče Závorkovy branky. Asistence: Lukáš Klimek a Adam Polášek.

51:36
    A první formace si věděla rady. Petr Ton podél brankoviště poslal přihrávku na JAROSLAVA HLINKU a ten uklidil puk do klece. Asistence: Petr Ton a Karel Pilař.

51:12
    Hosté sice ujeli v oslabení, ale chtěli puk dotlačit do branky i s gólmanem Sparty a za to inkasuje menší trest Drtina. Dvě minuty za napadení. Hraje se 5 na 3.

50:56
    Sparta v signalizovaném vyloučení sevřela soupeře v pásmu, ale ten se ubránil. Dvě minuty za sekání inkasuje Dávid Buc.

49:58
    Ivan Rachůnek nahazoval před branku, kde dotíral Ton, ale Závorka puk pokryl.

48:37
    Sparta je v pěti. Další nevyužitá přesilovka Energetiků.

47:56
    Hosté teď dobře rozebrali kombinací obranu Sparty, zakončovat mohl z bezprotřední blízkosti Vlach, ale Pöpperle byl pozorný!

Robin Mana

Branky a nahrávky: 5. T. Rachůnek, 13. Krejčík (Simon), 42. Pech (Buchtele, Kumstát), 52. Hlinka (Ton, Pilař), 53. Simon (Klimek, Polášek)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Krejčík, Pilař (A), Švrček, Polášek, Kubát, Philipp, Sičák – T. Rachůnek, Hlinka (A), Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rolinek (C), Simon, Klimek – I. Rachůnek, Přibyl, Forman. Trenér: Josef Jandač.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek (A), Šmach, Drtina, Kubka, Gulaši (A), Dresler, Schusser – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Micka, Vlach, Hovorka – Koblasa, Vachovec, Zucker – Buc, Hruška, Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Šindler, Šír – Barvíř, Blümel

Diváci: 13 038