Švédsko U18 – SR 18 11:0 (kon.) | Finsko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (1:0 po s.n.) | Kanada U18 – Rusko U18 3:1 (kon.)
USA U18 – Česko U18 5:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Finsko U18
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Švýcarsko U18
Pátek 09.08.2013, 15:30 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

Finsko po relativně mdlém výkonu přesto vítězí. V závěru zápasu šlápli do pedálů a to jim stačilo. Finové tedy na turnaji končí na 5. místě. Švýcaři na tomto turnaji neproměnili jediný samostatný nájezd z celkového počtu 7. (17:45:58)

Nejlepší hráči utkání: Kevin Fehr (SUI), Mikko Rantanen (FIN).

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko U18. Rozhodující a také jediný nájezd proměnil Mikko Rantanen.

Roger Karrer míchal s pukem ze strany na stranu, nakonec zakončoval bekhendem, ale minul bránu.

Mikko Rantanen si před bránou přibrzdil, zamířil a trefil se nad rameno brankáře,

Edson Harlacher trefuje brankáře.

Antti Kalapudas se rychle rozjel, ale po bekhendovém blafáku nestihl zvednout puk nad beton brankáře.

Sin Schläpfer si najel k jedné tyči a chtěl si brankáře vytáhnout z brány, ale Voutilainen ho vybruslil a nedal mu šanci.

Samostatné nájezdy začínají.

Finové na nájezdy nasazují Kaapo Kähkönena.

Pohádkové počty ze strany Švýcarského družstva: Třetí zápas, ve kterém absolvují samostatné nájezdy. Navíc znovu vsítili 3 branky – stejně, jako ve všech svých zápasech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Fehr vyráží před sebe. Finský útočník se neprodral k dorážce.

64:19
    Finové po 64 minutách hry začínají pořádně bruslit a Švýcaři s tím mají problémy.

63:28
    Švýcaři spěchali 2 na 1. Na konci akce už to bylo 2 na 2, navíc Rodův pokus byl zblokovaný obráncem.

63:06
    Väinölä na Hopponena, ten zblízka vyprášil betony maskovaného muže.

62:52
    Finové dobře motají soupeře v jeho pásmu.

61:31
    Fiala, s obráncem na zádech, obkroužil finskou třetinu, ale už nedokázal dobře vystřelit.

David Bohata

Branky a nahrávky: 32. Rantanen (Lammikko), 52. Lammikko (Lämsä, Rantanen), 58. Hopponen (Rantanen), rozh. náj. Rantanen – 12. Harlacher (Suter), 25. Klopfer (Suter), 50. Suter (Kindschi)

Finsko U18: Voutilainen (Kähkönen) – Rouhiainen, Väinölä, Tervo, Niku, Leppävuori, Keskitalo, Haapanen, Parikka – Lammikko, Lämsä, Rantanen – Jääskeläinen, Honkanen, Kiviranta – Aho, Kalapudas, Hopponen – A. Mäkinen, M. Mäkinen, Kauppinen
    Švýcarsko U18: Fehr (Descloux) – Klopfer, Harlacher, Siegenthaler, Karrer, Maurer, Kindschi, Gurtner – Riat, Suter, Meier – Rod, Malgin, Fiala – Kessler, Privet, Trisconi – Schläpfer, Ritz, Schmidli – Meyer

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Hlavatý, Tošenovjan