Ženy - Skiatlon

Vítěz: M. Björgenová (NOR)

Sobota 08.02.2014, 11:00 • Lyžařský areál Laura (Krasnaja Poljana) • Zimní olympijské hry - Běh na lyžích

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (11:53:23)

Z pohledu českých závodnic se dá hodnotit výkon Evy Vrabcové-Nývltové jako skvělý, neboť před samotným závodem panovaly obavy, jak na tom Eva je. Nakonec se v elitní konkurenci nejlepších závodnic umístila těsně za elitní desítkou, na jedenáctém místě. Příslibem je také umístění mladé Petry Novákové, která dojela s velmi přijatelnou ztrátou zhruba minuty a půl na vítězku na šestatřicátém místě. Poslední Češka na startu, Klára Moravcová. dojela závod s velkou ztrátou na 58. místě.

Dnešní závod ve skiatlonu žen končí. Sledovali jsme parádní závod, kdy se rozhodlo v nástupu před sjezdem na stadion, kdy se snažila všechny setřást Švédka Kallaová, jenže její nástup zachytila fenomenální Norka Björgenová, která nakonec svou soupeřku porazila již v nájezdu do cílové rovinky a po zásluze vybojovala svou, již několikátou, zlatou olympijskou medaili!

FINIŠ
    Petra Nováková již také míří do cíle, ještě v loňské sezóně juniorka se dnes nemusí za svůj výkon stydět – je na 36. místě.

FINIŠ
    A my již vidíme Evu Vrabcovou-Nývltovou – končí na jedenáctém místě!

FINIŠ
    Do cíle dojíždí Polka Kowalczyková, která skončí šestá.

FINIŠ
    Za nimi se bojuje o bronz a je to další Norka – Heidi WENGOVÁ!

FINIŠ
    A je tu finiš – Marit BJÖRGENOVÁ nemá konkurenci, Kallaová se ani nepokusila o finiš a bere druhé místo!

A Marit Björgenová nastoupila před Kallaovou, zkouší ji setřást před nájezdem do cílové rovinky.

Závod finišuje, Kallaová za to "rve", ale nemůže se odpoutat od skvělé Björgenové!

Jako klíště se drží Kallaové Norka Björgenová a dá se říci, že mezi těmito dvěma závodnicemi se rozhodne o zlatu!

Pozor, Charlotte Kallaová (SWE) nastupuje, to je parádní tempo!

Eva Vrabcová-Nývltová jede ve skupince závodnic, aktuálně zhruba na jedenáctém místě.

V dlouhém stoupání udává tempo na čele Johaugová s Björgenovou.

Norka Johaugová se snažila o nástup do stoupání, ale "setřást" tak skvělé závodnice jakými jsou Björgenová nebo Kallaová, to je hodně těžký úkol.

13,3km
    Aino-Kaisa Saarinenová překvapila svým elánem, již se zdálo, že odpadne, ale Finka zabojovala a na dalším mezičase je na čele s Björgenovou, Johaugovou, Kallaovou a Wengovou.

11,2km
    Petra Nováková je na tomto mezičase na 35. místě se ztrátou necelých dvou minut na čelo závodu.