0:2
5:7
5:7
0:2
30-15
30-15  Sock navíc trefuje lajnu po forhendu.
0:0
před zápasem
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.
0:0
před zápasem
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
0:0
před zápasem
Včera zavládol medzi tenisovou verejnosťou sviatok, kedže odštartoval druhý grandslam sezóny French Open. Druhý hrací deň zasiahnu do diania dve Slovenky, ktoré sa budú snažiť nadviazať na včerajšie hladké víťazstvo Dominiky Cibulkovej. My si priblížime zápas Kristíny Kučovej, ktorej súperkou bude Samantha Stosurová.

SAMANTHA STOSUROVÁ

Samantha Stosurová je 33-ročná reprezentantka z Austrálie, ktorá sa momentálne nachádza v rebríčku na 24.mieste. Avšak v minulosti bola v Top 5 rebríčka WTA, konkrétne na pozícii č.4. Čerstvá víťazka turnaja v Štrasburgu, kde vo finále zdolala D.Gavrilovú, figuruje na tomto turnaji ako nasadená dvadsať-trojka. Tu v Paríži štartuje už po pätnásty krát. V roku 2010 sa tu prebojovala dokonca do finále a minulý rok stroskotala až v semifinále na rakete neskoršej víťazky Garbine Muguruzaovej Blancovej.

KRISTÍNA KUČOVÁ

Je 27-ročná rodáčka z Bratislavy. Aktuálne sa nachádza na 93. mieste. V minulosti však bola už na 71.mieste svetového rebríčka WTA. Tento rok sa pre ňu nesie v znamení viacerých zranení. Naposledy skrečovala zápas Kirsten Flipkensovej v tureckom Istanbule na konci apríla pre problémy s chrbticou. Odohraných má celkovo len 11 stretnutí, z toho sa tešila z víťazstva len trikrát. Tu na French open štartuje už po siedmy krát , no ani raz sa jej nepodarilo prebojovať z kvalifikácie.

VZÁJOMNÁ BILANCIA

Hráčky sa na okruhu WTA ešte ani raz nestretli, čiže pôjde o ich vzájomnú premiéru. Jasnou favoritkou stretnutia je práve Samantha Stosurová, ktorá má momentálne neuveriteľnú formu a vezie sa na víťaznej vlne.
0:0
před zápasem
Veronica Cepedeová Roygová:
Pětadvacetiletá Paraguayka je 97. hráčkou světa. V hlavní soutěži grandslamového turnaje si zahraje teprve podruhé v kariéře. Loni se jí to povedlo také na Roland Garros, kde se z kvalifikace dostala až do 2. kola. Informace o Cepedeové Roygové by Šafářová mohla shánět i u Markéty Vondroušové, která si proti paraguayské tenistce zahrála před týdnem ve finále turnaje ITF v Trnavě. Po setech 7:5, 7:6 se radovala z výhry česká naděje.

Letošní zápasová bilance – 18:10
0:0
před zápasem
Uvidíme kto teda vyrovná svoje kariérne maximum na tomto turnaji. Bude to slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková, alebo tohtoročná semifinalistka Australian Open Coco Vandewegheová? Dozvieme sa už dnes v poobedňajšom zápase 1. kola French Open 2017.