3:1
2:6
6:3
6:2
6:4
Lukáš Lacko sa tak ako kvalifikant prebojoval už do tretieho kola. V treťom kole bude jeho súperom nasadený hráč číslo päť Kei Nishikori z Japonska.
3:0
6:3
7:66
6:2
Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji vám hezký den a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou.
2:0
6:4
7:68
Kristýna Plíšková zvládla důležitou koncovku druhé sady a může se těšit z postupu do třetího kola. Po vyřazení 27. hráčky turnaje Rumunky Beguové ji ale nyní bude čekat mnohem těžší soupeřka. Světová jednička a obhájkyně titulu Angelique Kerberová z Německa.
0:0
před zápasem
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z tenisového Australian Open. Do druhého kola prenikla aj Kristína Kučová, ktorej súperkou bude mladá Lotyška Anastasija Sevastovová. Zápas je naplánovaný na kurt číslo 13 a začne sa po skončení duelu Jaziri/Robert vs. Dodig/Granollers.

ANASTASIJA SEVASTOVOVÁ

Anastasija Sevastovová je momentálne v rebríčku WTA na 33. mieste. Stále len 26-ročná tenistka zatiaľ nedosiahla väčší úspech a aj kvôli zdravotným problémom vynechala takmer celé sezóny 2013 a 2014. Do veľkého tenisu sa vrátila pred dvoma rokmi, keď na turnajoch kategórie ITF získavala tituly ako na bežiacom páse. Na turnajoch tzv. „veľkej štvorky“ si utvorila svoje kariérne maximum len nedávno. V New Yorku postúpila do osemfinále, keď zdolala Garbiñe Muguruzovú či Johannu Kontaová. Stopku jej vystavila až Caroline Wozniacká, ktorá mladej Lotyške povolila len dva gemy. Rok 2017 začala v čínskom Shenzhene a takmer zaskočila svetovú päťku Karolínu Plíškovú. Prvého víťazstva sa dočkala len predvčerom, keď jej v prvom kole Australian Open skrečovala zápas Nao Hibinová. Svoje kariérne maximum v Melbourne dosiahla v roku 2011, keď v osemfinále stroskotala opäť na spomínanej bývalej dánskej tenistke.

KRISTÍNA KUČOVÁ

Kristína Kučová sa do hlavnej fázy grandslamového turnaja dostala len štvrtýkrát vo svojej kariére. Najmä vlaňajšia sezóna bola pre ňu prelomová a konečne jej zabezpečila miestenku v prvej svetovej stovke. Aktuálne je na 80. mieste, no už teraz je jasné, že o pár priečok sa po skončení Australian Open posunie. Svoj zápas prvého kola totiž zvládla na výbornú, keď zdolala Christinu McHaleovú 6:4, 6:0. Zaujímavosťou je, že proti tej istej americkej súperke sa stretla aj v Sydney a uhrala len tri gemy. V Melbourne Parku prvýkrát vyhrala v hlavnej fáze turnaja a rozhodne ani dnes ráno nie je bez šance. „Viackrát sme už spolu hrali. Naposledy sme sa stretli vlani. Bol z toho tesný zápas, po ktorom sa z víťazstva tešila moja súperka. Verím, že sa dostatočne pripravím a predvediem znovu dobrý výkon,“ povedala Kučová v rozhovore pre internetový portál denníka Pravda.
Challenger Koblenz (Krytý tvrdý povrch)
0:0
před zápasem
Jedná se o první vzájemný zápas obou tenistů. Utkání se odehraje na centrálním dvorci. Program na něm začíná v 11:00 duelem Krajinovic – Ungur, poté už následuje zápas Lukáše Rosola.
0:0
před zápasem
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.