2:6
6:2
3:6
Alizé Cornetová podľahla Dominike Cibulkovej 2:6, 6:2 a 6:3.
V prvom sete bola slovenská tenistka lepšou hráčkou. Svojou agresívnou hrou tlačila súperku do defenzívy a nútila ju k chybám. Dvakrát ju dokázala zlomiť na podaní, pričom to svoje nestratila ani raz a tak zaslúžene ovládla prvé dejstvo 6:2. V druhom sete Cornetová zlepšila pohyb a agresivitou sa už dokázala súperke vyrovnať. Francúzska zobrala v závere druhého setu nasadenej hráčke číslo 10 trikrát po sebe servis a získala druhý set 6:2. Vstup do tretieho setu vyšiel lepšie slovenskej tenistke, ktorá sa postupne dostala do vedenia 4:0. Cornetovej sa ešte podarilo zápas zdramatizovať, keď stiahla na 3:4, no v ďalšom priebehu už na zvrat nemala sily. Cibulkovej patrili ďalšie dva gemy a rozhodujúci set tak vyhrala 6:3. Slovenská jednotka upravila vzájomnú bilanciu s Cornetovou na 5:1 a v 2. kole sa postaví proti Nemke Laure Siegemundovej.
0:2
3:6
1:6
Petra Kvitová potvrdila roli jasné favoritky a po výsledku 6:3, 6:1 postoupila do druhého kola. V něm ji čeká lepší z dvojice Mattek-Sandsová – Svitolinová. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
1:2
1:6
6:3
1:6
Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
2:0
6:3
7:5
Konec zápasu. Sledovali jsme zajímavý zápas, ve kterém do toho obě tenistky bušily hlavně od základní čáry. Šestá nasazená Karolína Plíšková měla výrazně lepší servis, což nakonec rozhodlo.
V první sadě si obě hráčky držely podání s výjimkou osmé hry, kdy Šafářová zcela zkolabovala a dala čtyři dvojchyby, Plíšková už jen dopodávala na 6:3. Na začátku druhého setu se čtyřikrát za sebou urodil brejk, za stavu 3:3 diváci sledovali při podání Šafářové nejdelší game zápasu, který trval 17 minut a přinesl 11 shod. Lucie ještě s vypětím všech sil podání udržela. Za stavu 5:4 pak měla dva setboly, jenže Karolína nastřílela čtyři esa nebo přímé body z podání, pak sebrala soupeřce servis a zápas další sérií nechytatelných úderů doservírovala.
V dalším kole se šestá tenistka žebříčku WTA může těšit na vítězku souboje Cibulková – Siegemundová.
WTA Taškent (Tvrdý povrch)
2:0
6:3
6:4
Denisa Allertová dokázala otočit zápas po nevydařeném začátku a po výsledku 6:3, 6:4 postupuje do dalšího kola. Tam na ní čeká lepší z dvojice Tigová – Diatčenková. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, děkuji za pozornost, na přečtenou.
1:2
6:2
3:6
4:6
Anna Karolína Schmiedlová nestačila na Mariu Sakkariovú a podľahla jej po setoch 6:2, 3:6, 4:6.
Slovenská tenista začala zápas dobre, keď v prvom sete súperku prakticky do ničoho nepustila. Od druhého setu sa však karta otočila. Košičanka začala kopiť chyby a napokon dobre rozbehnutý zápas stratila. Sakkariová aj po druhýkrát v kariére zdolala Slovenku a v 2. kole sa postaví proti lepšej z dvojice Ana Bogdanová – Kirsten Flipkensová.