Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
0:6
5:7
Slovenská tenisová jednotka Magdaléna Rybáriková zvláda prvé kolo na úvodnom grandslame sezóny, ktoré je vždy náročné a poráža Američanku Taylor Townsendovú po setoch 6:0, 7:5. V prvom sete jasne dominovala na dvorci a súperke nadelila veľmi nepopulárneho "kanára". Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie, no americká reprezentantka robila v jeho závere viac chýb! S konštatovaním, že Magda Rybáriková postupuje do druhého kola a jej ďalšou súperkou bude lepšia z dvojice Flipkensová-Riskeová sa s vami lúčim a prajem ešte peknú noc!
1:2
2:6
7:65
4:6
Kateřina Siniaková svedla v prvním kole Australian Open třísetovou bitvu s řeckou tenistkou Marií Sakkariovou, která v prvním setu získala jako první brejk, jenže česká hráčka si vzala ztracení podání rychle zpět a poté předvedla další dva brejky, po kterých vyhrála první set snadno 6:2. Ve druhém setu poté už vedla 3:0, jenže jednapadesátá hráčka žebříčku WTA uhrála tři gemy v řadě a o jeho osudu musela rozhodnout zkrácená hra, kterou zvládla lépe Maria Sakkariová. O postupující tenistce nakonec rozhodla třetí sada, ve které byla úspěšnější Kateřina Siniaková, když uprostřed rozhodujícího třetího setu předvedla brejk a poté vyrovnaný zápas dopodávala.
2:0
6:3
6:0
Já děkuji za pozornost a přeji úspěšný start do nového týdne. Na shledanou.
0:2
0:6
3:6
Anna Karolína Schmiedlová nenadviazala na vydarené výkony z kvalifikácie a po dvoch rokoch opäť prehráva s Darjou Kasatkinovou v prvom kole Australian Open. Košičanka robila množstvo chýb, ktorými súperke výrazne uľahčila cestu za víťazstvom. Mladá Ruska vyhrala úvodných desať hier a po 66 minútach víťazí 6:0, 6:3. V druhom kole si zahrá s Poľkou Magdou Linettevou, ktorá dnes zdolala Jennifer Bradyovú z USA. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem úspešnejší štart do pracovného týždňa.
0:2
2:6
1:6
Jedno víťazstvo a tri prehry, taká je bilancia slovenských tenistiek v rámci prvého hracieho dňa Australian Open. Dnešný program síce otvoril triumf Rybárikovej, no potom prišli jasné porážky Cibulkovej, Schmiedlovej aj Kužmovej. Mladá kvalifikantka narazila v úvodnom kole na náročnú súperku v podobe Belgičanky Elise Mertensovej, ktorá má momentálne výbornú formu. Kužmová dokázala sekundovať favoritke vo výmenách, ale chýbala jej väčšia presnosť aj odvaha. V kľúčových momentoch sa vždy radovala Mertensová, ktorá vyhrala pohodlne 6:2, 6:1.