1:2
6:3
2:6
6:76
Kateřina Siniaková po velké bitvě potvrdila roli mírné favoritky a s domácí Christinou McHaleovou si poradila ve třech setech.

Jednadvacetiletá Češka se rozjížděla pozvolna. Do prvního setu nevstoupila zrovna ideálně, když si prohrála hned své první podání, v průběhu první sady ztratila ještě další tři gemy při vlastním servisu. Od druhého setu se ale hra rodačky z Hradce Králové zlepšila, především na servisu se podařilo Siniakové tlačit soupeřku. Na returnu proměnila dva brejkboly a musel tak rozhodnout třetí set. V něm měla dlouho navrch Češka, ale McHaleová dokázala v pravý čas dvakrát soupeřku brejknout. Kateřina Siniaková měla ještě šanci doservírovat utkání do vítězného konce, ale to se nepodařilo. V tiebreaku nebylo podání vůbec výhodou, ze čtrnácti výměn se radovala hned jedenáctkrát tenistka na returnu. Právě poslední uhraná výměna na servisu posunula Siniakovou do druhého kola.

Ve druhém kole turnaje WTA v Indian Wells se může Kateřina Siniaková těšit na souboj s dvacátou nasazenou Darjou Kasatkinovou.
0:2
6:75
4:6
Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou.
2:1
6:74
7:63
6:4
Další soupeřkou Petry Kvitové bude vítězka souboje Anastasije Pavljučenkové s Amandou Anisimovovou, teprve šestnáctiletou Američankou. Utkání se odehraje pozdě v noci středoevropského času.
0:2
5:7
4:6
Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek včera.
2:0
6:4
6:4
Kristýna Plíšková loňské třetí kolo z Indian Wells nezopakuje. Česká tenistka do utkání se světovou jedničkou vstoupila výborně, když vedla 2:0 a 3:1, v obou případech ji ale soupeřka okamžitě rebrejkla. Halepová si navíc za stavu 4:4 připsala další brejk, po kterém při vlastním podání ukončila první set. Rumunská hráčka byla na koni, předváděla skvělý tenis a rychle se dostala ke dvěma brejkům a vedení 3:0. Plíšková se však ještě nevzdala a srovnala na 3:3, favoritka ji poté ale pošesté v zápase vzala servis a zbytek duelu si již pohlídala.
Kristýna Plíšková v celém utkání předvedla řadu skvělých míčů, více ovšem bylo k vidění nevynucených chyb.
0:2
3:6
6:71
Semifinálový zápas nemal náš tenista rozbehnutý najhoršie, no napokon doplatil na chyby, ktoré ho stáli postup do finále. Naopak Carlos Gomez-Herrera sa po úvodných chybách polepšil a dotiahol zápas do víťazného konca.