1:2
6:4
1:6
0:6
Karolína Plíšková postupuje po rozpačitém úvodu utkání přes Američanku Brengleovou do třetího kola Australian Open!

Úvodní dějství bylo z pohledu české tenistky "rozehřívací". Plíšková měla potíže hned v prvním gemu, ve kterém ještě brejkbol odvrátila, následně ale pustila soupeřku do vedení 3:2. Brengleová však brejk potvrdit nedokázala a pokračovalo se ve vyrovnaném skóre. Rodačka z Loun ale pochybila na servisu ještě jednou a to už nezůstalo bez trestu! Zámořská hráčka zakončila první sadu při vlastním podání.

Od druhého setu to ale byla jiná Karolína Plíšková. Přes fungující servis se dostávala častěji k síti a postupně demolovala svou soupeřku. Ve druhé sadě přišla osmá hráčka světového žebříčku pouze o jediný gem, v rozhodujícím setu dokonce nadělila Brengleové kanára. Plíškovou nerozhodilo ani přerušení zápasu kvůli dešti za stavu 2:0 ve třetím setu.

Ve třetím kole se může česká reprezentantka těšit na souboj s Italkou Camilou Giorgiovou.
2:0
6:3
7:5
Tímto se s Vámi loučím, přeji hezký den a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Challenger Koblenz (Krytý tvrdý povrch)
1:2
2:6
6:3
6:73
Adam Pavlásek končí na challengeru v Koblenz v osmifinále! Mezi nejlepší osmičku turnaje ho nepustil 287. hráč světového žebříčku Kaiči Učida.

Český tenista nevstoupil do zápasu ideálně, hned v prvním gemu přišel o podání, v průběhu první sady dokázal Učida ještě více odskočit a šel jasně do vedení. To druhé dějství rozhodl jediný proměněný brejk, kterým se Pavlásek dostal do náskoku a tři gemy a vedení udržel. Rozhodující sada byla dlouho pořádně vyrovnaná, jako první se prosadil na returnu Pavlásek, ten mohl také celý zápas doservírovat do vítězného konce, ale Učida srovnat na 5:5 a rozhodující sada dospěla do tiebreaku. V něm měl více síly japonský tenista a ten se tak může radovat z postupu.