1:2
6:3
4:6
4:6
Osmifinále v Umagu bylo pro 142. tenistu světa Jiřího Veselého konečnou. Přitom do stavu 1:0, 4:4 byl lepším hráčem. Skvěle servíroval, jenže potom prohrál pět gamů v řadě a zápas se zlomil na stranu Leonarda Mayera. Ačkoliv se Veselý v rozhodujícím setu dostal často na shodu a měl i brejkboly, tak už nedokázal prorazit servis. Nicméně nechybělo mnoho, aby Veselý vrátil Mayerovi Paříž. Nestalo se. Každopádně výkon Veselého rozhodně nebyl na úrovni hráče zhruba z poloviny druhé světové stovky. Hodnotit jej můžeme pozitivně, avšak v konečném důsledku je předvedená hra k ničemu, neboť nepřinesla postup mezi osm nejlepších turnaje v Umagu.
WTA Bukurešť (Antuka)
0:2
0:6
2:6
Kristýna Plíšková v osmifináe turnaje v Bukurešti deklasovala Belgičanku Ysaline Bonaventureovou a po setech 6:0 a 6:2 postoupila do čtvrtfinále.

V první sadě se dívalo na hru Kristýny Plíškové krásně. Rodačka z Loun sázela jedno eso za druhým, to stejné platilo i o vítězných úderech. Soupeřka jí navíc pomohla velkým množstvím dvojchyb a výsledkem bylo, že za necelou půl hodinu Bonaventureová obdržela kanára.

Druhý set už byl vyrovnanější. Belgičanka získala první gem a to jí trochu nakoplo, avšak ani tak razantní hře Kristýny nestačila. Klíčový brejk přišel za stavu 1:2, kdy Plíšková na returnu dokázala dovést vyrovnaný gem do vítězného konce. Následně si bez větších obtíží podržela servis a za stavu 2:5 brejkla soupeřku podruhé, čímž ukončila celé utkání. Ve čtvrtfinále se střetně buď s nasazenou jedničkou Sevastovovou nebo s domácí hráčkou Tigovou.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
0:2
6:73
3:6
Zdeněk Kolář potvrdil roli favorita, když ve druhém kole porazil mladíka Jespera De Jonga ve dvou setech 7:6 a 6:3 a postoupil tak do osmifinále turnaje v Amersfoortu.

První set se dlouho vyvíjel lépe pro holandského hráče, který si až do stavu 5:4 držel brejk. Dopodávat sadu do konce ale nezvládl, načež ztratil první dějství ve zkrácené hře, kterou Kolář ovládl výsledkem 7:3.

Ve druhém setu rodák z Bystřice nad Pernštejnem sebral hned druhé podání soupeře, vzápětí ale nedokázal potvrdit brejk. Při dalším servisu domácího mladíka ale ukázal velkou bojovnost, když pěti získanými fiftýny v řadě dokázal výhodu brejku znovu získat na svou stranu. Po zbytek utkání už si servis pohlídal, v závěrečném gemu navíc sebral podání soupeřovi potřetí v setu. V osmifinále se český hráč střetne s lepším z dvojice Kuhn – Gachov.