17:15 (9. - 10.)
39:76
(9:20, 24:29, 35:52)
Čeští mladíci po dvou čtvrtinách zápasu prohrávali s Poláky 24:29 a vypadalo to, že pětibodové manko by nemuselo být nic nepřekonatelného. Jenže vývoj druhého poločasu byl jasně v režii našich severních sousedů. Poláci zvítězili rozdílem 37 bodů a na ME berou, po kvalitním výkonu, 9. místo. Češi se umístili desátí, ale i přes hořkou tečkou mohou z Turecka odlétat spokojeni. Udrželi si totiž elitní příslušnost. To je dnes z mé strany vše, bud se těšit u dalších onlajn přenosů.
67:71
(22:13, 41:33, 62:48)
České reprezentantky do 18 let svůj druhý zápas na ME výsledkově nezvládly. Domácím Řekyním podlehly 67:71. Utkání přitom měly dobře rozehrané, ale zcela propadly v poslední čtvrtině, kterou prohrály 5:23. K úspěchu Češkám nepomohlo ani 22 bodů Valentýny Kadlecové, členky All-Stars Teamu nedávného evropského šampionátu dvacetiletých.