12:00 (Sk. D)
73:69
(16:14, 38:33, 60:51)
České basketbalistky v úvodním utkání evropského šampionátu bojovaly s favorizovanými Ruskami do posledních vteřin, nakonec ale prohrály výsledkem 69:73.

Zápas byl vyrovnaný od samého začátku. Krátce před koncem prvního poločasu Češky vedly rozdílem osmi bodů, ale Rusky ještě zabojovaly a do šaten šly s pětibodovým náskokem. Ten ve druhé půli navýšily dokonce na dvouciferný počet, ale svěřenkyně kouče Svitka v závěru zabraly a dostaly se na dostřel jednoho bodu. Klíčová trojka Voráčkové z poslední minuty ale v koši neskončila a rozhodla tak o vítězství ruského výběru.

Bodově se dnes nejvíce činila Maria Vadejevová, která podpořila ruské vítězství ziskem 27 bodů. Na druhé straně byla nejproduktivnější hráčkou s 24 body Alena Hanušová.
74:57
(20:11, 33:24, 58:30)
Dnešný duel je úspešne za nami. S výnimkou tretej štvrtiny predviedli naše hráčky solídny výkon. Švédky boli favoritom zápasu, čo dokonale potvrdili. Už zajtra o 18:00 budeme mať možnosť zložiť reparát proti Bielorusku.