95:62
(27:17, 51:33, 79:46)
Česká mužská basketbalová reprezentace úvodní přátelské utkání před blížící se olympijskou kvalifikací nezvládla, s favorizovaným Německem prohrála jasně 62:95.

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude tahat za pomyslný delší konec provazu. Němci jen první čtvrtinu ovládli rozdílem deseti bodů a postupně svůj náskok navyšovali, zastavil se až na čísle třiatřicet. Nejlepším střelcem utkání byl dvacetibodový Joshiko Saibou, z českých řad zapsal nejvíce bodů kapitán Jakub Šiřina, konkrétně dvanáct.

Svěřenci kouče Ginzburga odehrají před kvalifikací na olympiádu ještě dva zápasy. V sobotu s Itálií a v neděli změří síly s Tuniskem.