27:28
(13:14)
Hodně dramatické utkání a taky jeho závěr. Polsko nakonec prohrává těsným rozdílem a moc nechybělo, aby duel skončil remízou. Brankář Španělska však dokázal v posledních vteřinách předvést dva důležité zákroky a vychytal vítězství pro Španělsko. To získalo potřebné dva body do tabulky a to znamená, že se podívají do play off! Z jakého to bude místa, to napoví až zápas Norska a Švédska.
30:29
(16:12)
Německo – Rusko 30:29 (16:12)
Nejvíce branek: Golla 5, Reichmann 5/1, Zieker 5 – Kosorotov 8/1, Jermakov 6, Vinogradov 3/3. Rozhodčí: Pavicevic, Ivan-Raznatovic, Milos. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 2:3.
24:23
(9:14)
Tohle bude Nory hodně bolet! Drtivou část zápasu vedli, ale nakonec je jejich krajan na švédské lavičce posílá domů. Ještě v 54. minutě drželo Norsko stav 22:18 a Švédsko bylo de facto mínus pět, protože remíza by pro něj nic neřešila. Nakonec se Švédové vzchopili. Na začátku předposlední minuty neuspěl Sagosen v signalizované pasivitě z pravé spojky a pak se mu nelíbilo, že při souboji o odražený míč přisoudili rozhodčí míč Švédům. Ti si vzali timeout, načež při poslední povolené nahrávce v signalizované přihrál Gottridsson na pivota Bergendahla a ten vybojoval sedmičku. Do brány šel Bergerud, jenž dnes lapil i tři sedmičky za sebou, nicméně Chrintz napálil balón pod víko. Následoval norský timeout a zakončení Sagosena znamenající, že Švédové (zase) utekli hrobníkovi z lopaty a čeští házenkáři si mohou povědět, že na tomto ME neprohráli se semifinalistou.