2:0
6:4
6:1
Nejvýše nasazený Jiří Lehečka (61.) vstoupil do zápasu nekoncentrovaně, často chyboval a překvapivě pustil dobře hrajícího Víta Kopřivu (159.) do náskoku dvou brejků. To však bylo z Kopřivovy strany prakticky vše, od stavu 3:0 získal až do konce zápasu pouhé dva gemy a většinu jich odevzdal bez pořádného odporu. Za stavu 3:4 se nechal ošetřit a patrně nebyl v tropickém poledním žáru ani v nejlepší kondici. Závěr již vyloženě odchodil a Lehečka zapsal tři čisté hry v řadě. Při dnešním extrémním počasí je mladoboleslavský rodák jistě rád, že nestrávil na kurtu déle než necelou hodinku a čtvrt.
V zítřejším semifinále narazí Jiří Lehečka na nejpřekvapivějšího semifinalistu Mpetshiho Perricarda z Francie, který odvrátil čtyři mečboly a v tie-breaku třetí sady zdolal favorizovaného Slováka Gombose.
2:1
2:6
6:3
6:2
Tomáš Macháč si semifinále v Liberci při svém návratu po tříměsíční pauze nezahraje. Souboj s Finem Virtanenem skvěle rozehrál, v úvodním setu mu Virtanen neměl absolutně čím ublížit. Český tenista si dělal při servisu, co chtěl. Seveřan si bral medical timeout. Nicméně posléze se rozhodl v utkání pokračovat.

Ve druhé sadě si Machač poprvé prohrál servis a ačkoliv následoval rebrejk, tak Virtanen prorazil podání ještě jednou a na to už Macháč nenašel odpověď.

Následně odstartoval výborně rozhodující set, když vyhrál sedm výměn v řadě, ale tři brejkboly odvrátil Virtanen vždy přímým bodem. Vzápětí od stavu 2:2 zvítězil ve zbývajících čtyřech hrách a dokonal obrat. V praxi to znamená, že Jiří Lehečka bude jediným českým zástupcem v semifinále pod Ještědem. Zítra se střetne s Francouzem Mpetshim, ve druhém duelu si to rozdají Virtanen a Španěl Alvarez.