WTA Washington (Tvrdý povrch)
0:2
6:77
2:6
Tereza Martincová (73.) končí ve Washingtonu v osmifinále. Proti Viktorii Azarenkové (20.) neodehrála vůbec špatný zápas. Ten odstartoval její brejk, jenž ovšem nedokázala potvrdit. Následně si obě tenistky šly po svých. Martincová vyhrála i game, ve kterém se s bývalou světovou jedničkou tahala přes šest shod. Úvodní dějství dospělo do tiebreaku. V něm měla za stavu 6:5 Martincová setbol s vlastním servisem v zádech, ale Azarenková trefila vítězný return prvního podání. Zkrácenou hru nakonec urvala 9:7.

To dost možná ovlivnilo i úvod druhé sady, protože Martincová rychle prohrávala 0:4. Ačkoliv smazala jeden brejk a v šestém gamu držela skóre 2:4, třicet obě, tak zasáhla nečistě return druhého servisu a o pár minut později uzavřela Azarenková tento duel na příjmu, když využila třetí mečbol nevynucenou bekhendovou chybou Martincové.

Azarenková se střetne ve čtvrtfinále s Číňankou Wang (95.), ta došla mezi osm nejlepších z kvalifikace a v osmifinále otočila souboj s chorvatskou ranařkou Vekičovou (86.).