WTA Štrasburk (Antuka)
2:1
6:2
6:75
6:4
Ljudmila Samsonovová zvládla tříhodinové drama proti Barboře Krejčíkové, ve Štrasburku postoupila do osmifinále výsledkem 6:2, 6:7 a 6:4.

V prvním setu byla ruská tenistka jasně lepší hráčkou, sama byla na podání stoprocentní a na returnu uspěla dvakrát. Dlouho to vypadalo, že si Ljudmila Samsonovová dojde pro hladké dvousetové vítězství, jenže v prostřední sadě začala od stavu 5:2 více chybovat, dostala soupeřku do hry a v tiebreaku tahala za kratší konec provazu. Třetí set otevřela Češka ziskem brejku, avšak v šesté hře o tuto výhodu přišla, aby pak za klíčového stavu 4:5 přišla o servis podruhé a tím ukončila zápas, proti druhému mečbolu sokyně v gemu přetáhla forhend.

V osmifinále se Ljudmila Samsonovová utká s kanadskou tenistkou Leylah Fernandezovou.
0:2
0:6
5:7
Kateřina Siniaková v prvním vzájemném utkání poráží čtvrtfinalistku z Miami a Madridu Julii Putincevovou a může se pokusit o první postup do čtvrtfinále turnaje hlavního okruhu WTA od února. V úvodní sadě zahrála Češka skvěle a soupeřku zničila kanárem. Druhý set byl již napínavější, Siniaková dvakrát přišla o výhodu brejku, poté sama pustila soupeřku do trháku, ale za stavu 4:5 se vzchopila a po dalších dvou proražených podáních zápas dotáhla do vítězného konce.
Osmifinálovou soupeřkou Kateřiny Siniakové bude třetí nasazená Američanka Danielle Collinsová.