Boston – Carolina 2:0 (kon.) | Florida – Minnesota 2:4 (kon.) | New Jersey – Vegas 3:4 (kon.)
Philadelphia – Toronto 6:1 (kon.) | Columbus – Arizona 2:4 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.)
Nashville – Tampa 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)
San Jose – Washington 2:5 (kon.)
Vancouver Canucks
5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Ottawa Senators
Středa 04.12.2019, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (07:10:27)

1. Adam Gaudette (VAN) 1+1
    2. Zack MacEwen (VAN) 1+0
    3. Antoine Roussel (VAN) 1+0

Domácí celek v tomto zápase celkem jednoznačně vyhrává 5:2, nicméně dominoval jen první třetinu, kterou vyhrál 4:0. Ve zbytku zápasu byl aktivnější střelecky hostující klub, ale prosadil se jen dvakrát.

59:31
    Oscar Fantenberg pálil od modré čáry, jeho projektil kryje hostující brankář. Ještě jedno vhazování.

59:14
    Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Senators.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.

58:23
    Domácí hokejisté se pokouší ještě přidat jednu branku, ale zatím se nemohou prosadit a dostat se do výraznější šance.

57:08
    Fanoušci už pomalu začínají slavit, závěr zápasu se blíží. Canucks míří k výhře.

56:42
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek míří k výhře v tomto zápase.

55:46
    Domácí brankář rozehrává od své branky, Chris Tierney (Ottawa) tečoval kotouč následně před brankou, ale šance přinesla nepřesné zakončení.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v poslední třetině. Adam Gaudette pálil nepřesně.

54:34

53:12
    Hostující celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

53:04
    Bo Horvat (Vancouver) výborně sáhl do přihrávky soupeře, a tak vypadl kotouč z hrací plochy. Buly před brankou Canucks.

52:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., hákování).

52:06
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

51:30
    Brady Tkachuk vyslal od modré čáry kotouč na branku, ale brankář si dokázal poradit. Následně neuspěl ani Nick Paul. Komerční přestávka.

51:07
    Jean-Gabriel Pageau se po pěkné individuální akci středním pásmem dostal do zakončení. Jeho rána končí nad.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Roussel (Gaudette), 5. Pearson (Ch. Tanev), 14. E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller), 18. MacEwen (Jo. Benn, Ch. Tanev), 48. Fantenberg (Virtanen, Gaudette) – 32. Pageau (B. Tkachuk, Duclair), 41. Ennis (Chabot, White)

Vancouver Canucks: Demko (DiPietro) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Leivo – Roussel, Gaudette, Virtanen – Eriksson, Schaller, MacEwen.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (21. M. Högberg) – Chabot, Hainsey, Borowiecki, N. Zajcev, Brännström, DeMelo – B. Tkachuk, L. Brown, Duclair – N. Paul, Pageau, White – Naměstnikov, Anisimov, Co. Brown – Chlapík, Tierney, Ennis.

Rozhodčí: Walsh, Schlenker – Gawryletz, Mach

Diváci: 18.559