Kunlun – N.Novgorod 2:7 (kon.) | Vladivostok – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:1 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 3:2 (kon.) | Jokerit – Riga 5:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 0:3 (kon.)
Omsk – Ufa 2:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Severstal Čerepovec
Sobota 21.12.2019, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části ruské KHL, v němž LOKOMOTIV JAROSLAVL přivítá na svém stadionu SEVERSETAL ČEREPOVEC.

LOKOMOTIV JAROSLAVL
    Domácí jdou do tohoto utkání s jasným cílem, tedy pokračovat ve vítězné sérii. Lokomotiv má za sebou tři výhry v řadě, kdy uspěl nejprve právě v Čerepovci, poté vyhrál i na hřišti Dinama Minsk a naposledy dokázal vyhrát i na hřišti Jokeritu Helsinky! Všechny zápasy se rozhodovaly až v prodloužení nebo po nájezdech, ale vítězný hattrick se cení! I díky němu se totiž Lokomotiv přece jenom bodově odpoutal na sedmém místě od pronásledovatelů na místě devátém a níže.

SEVERSETAL ČEREPOVEC
    Čerepovec nečeká na ledě Lokomotivu žádný lehký zápas, naopak. Již i kvůli tomu, že poslední duel s tímto soupeřem před pár dny, na svém stadionu, prohrál. Stejně, jako Jaroslavl, také Čerepovec drží aktuálně třízápasovou sérii... na rozdíl od Lokomotivu je to ale série proher, která započala právě s Lokomotivem, poté následovala prohra na ledě Petrohradu a naposledy Severstal nestačil na moskevské Dynamo, kterému podlehl na jeho ledě ostudně 1:8! Bude to další příděl na ledě Lokomotivu Jaroslavl?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – M. Osipov, Markov, Kronwall, Rafikov, Savčenko, Čerepanov, Afanasjev – Lander, Beljajev, Kudrjavcev – Pääjärvi, J. Averin, S. Da Costa – Kajumov, Alexejev, Polunin – Ivanov, Apalkov, Kraskovskij – Manin.

Severstal Čerepovec: Chakimov (Šugajev) – Chochlov, Makejev, Sizov, M. Chabarov, Baldajev, N. Chlystov, Rogov – Liška, Monachov, Jakimov – Kodola, Vovčenko, Petunin – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – J. Bodrov, A. Alexejev, Žirnov – J. Morozov.

Rozhodčí: Ansons – Odins, Biťjukov, Sysujev.

00:01

00:35
    Vhazování po pravici Lazušina, puk získávají domácí.

01:18
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Igor Geraskin (Čerepovec) zavezl z levého rohu puk za branku, odkud přihrál na opačnou stranu a tam číhal KIRILL KAPUSTIN, který poslal puk do branky Lokomotivu. Asistence: Igor Geraskin.
    01:18 Kirill KAPUSTIN - 0:1

02:28
    Lokomotiv se dostává po pravé straně do útoku.

02:50
    Andrej Markov (Jaroslavl) pálí nepřesně, od levého mantinelu, hned poté puk opouští třetinu Severstalu.

03:21
    Puk ve středním pásmu, hrají hosté, kteří střídají, stejně tak i domácí.

03:55
    Menší závar před brankou Lokomotivu, puk nakonec získal domácí obránce.

04:58
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    DENIS ALEXEJEV se ve středním pásmu prosmýkl mezi dvojicí hráčů Čerepovce, dostal se do brejku, který zakončil střelou nad lapačku Chakimova, vyrovnáno na 1:1! Bez asistence.
    04:58 Denis ALEXEJEV - 1:1

06:32
    Souboj za brankou Lokomotivu, úspěšnější jsou hosté.

06:40
    Rušan Rafikov (Jaroslavl) nahazuje puk a spěchá za ním do rohu, domácí ale nezískali útočné pásmo.

06:47
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Lazušin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Alexandr Polunin.

08:00
    Severstal hraje zatím svou přesilovou hru velmi dobře, hosté neopouští útočné pásmo.

08:25
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., příliš mnoho hráčů).

08:47

09:05
    Domácí si žádají gól Lokomotivu, který má výhodu přesilové hry, hosté ale odpalují puk ven ze třetiny.

10:25

11:02
    Vladislav Kodola (Čerepovec) se dostal do zakončení, Alexandr Lazušin chytá a přerušuje hru.

11:34
    Také na opačné straně musí zasahovat gólman, Rafael Chakimov chytá střelu od modré a přerušuje hru.

11:56
    Rušan Rafikov (Jaroslavl) vypálil od modré, jeho střelu srazil Chakimov nad branku, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

12:05
    Nyní se víc nehraje, než hraje... je pískáno časté zakázané uvolnění.

12:27
    Puk za brankou Severstalu, domácí ale dobře napadají a získávají puk a tím pádem i útočné pásmo.

13:37
    Rušan Rafikov (Jaroslavl) zůstal ležet v rohu, ve vlastí třetině, po souboji u mantinelu a na led spěchá lékař Lokomotivu.

14:02
    Nic vážného to nebylo, Rafikov po svých opustil led... a nyní se již hraje, nahozený puk domácích chytá Rafael Chakimov.

14:55
    Lokomotiv se drží v útočném pásmu, ale domácí se nedostávají od mantinelů.

15:37
    Puk míří za branku Severstalu, hrají ale hosté.

16:15
    Lokomotiv rozehrává, domácí po pravé straně přecházejí do útočného pásma.

16:68
    Branku Severstalu ale domácí ohrozit nedokázali.

17:21
    Hosté nahazují puk, ale hrají domácí, dlouhá rozehrávka k útočné modré, nepřesná.

18:10
    Série nepřesností nyní k vidění na obou stranách, brankáři jsou bez práce.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina nabídla svižný hokej, nikoliv ale kvalitní. Hokejisté bruslí ze strany na stranu, ale nějaké pohledné akce k vidění nejsou. Je to typické utkání, které je v této lize k vidění.

Další třetina začne přibližně v 15:51.

20:01

20:28
    Severstal v útočném pásmu, po vyhraném úvodním vhazování.

21:12
    Domácí dostávají puk ze třetiny, ten míří až do třetiny hostů, kteří jsou ale v úvodu druhé půle lepší.

21:46
    Ofsajd odpískán Lokomotivu, vhazovat se bude ve středním pásmu, u třetiny Severstalu.

21:55
    Artur Kajumov (Jaroslavl) projel do útočného pásma, vypálil, ale puk poslal pouze na zadní hrazení.

22:21
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Artur Kajumov – 2 min., vysoká hůl).

23:40
    Severstal v útočném pásmu, domácí se zatím dobře brání.

24:05
    Za pískotu diváků kombinují hosté v útočném pásmu, nakonec přerušuje hru Alexandr Lazušin (Jaroslavl).

24:21

24:39
    Nepřesná rozehrávka Staffana Kronwalla (Jaroslavl), hra se tak vrací před Lazušina.

25:05
    Rafael Chakimov (Čerepovec) si připisuje úspěšný zákrok, po střele domácích od modré.

25:52
    Lokomotiv se nyní držel v útočném pásmu, hosté ale odolali a neinkasovali, nyní sami útočí.

26:42
    Zakázané uvolnění domácích, bude se vhazovat po pravici Lazušina.

27:26
    Zakázané uvolnění Severstalu, hra se vrací před Chakimova.

27:57
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Afanasjev – 2 min., krosček).

28:30
    Domácí dostávají puk ze třetiny, oba týmy střídají.

29:08
    Po střele Vladislava Kodoly (Čerepovec) míří puk vysoko nad branku, hra přerušena, bude se vhazovat po levici Lazušina.

29:31
    Daniil Vovčenko (Čerepovec) se dostal ke střele z mezikruží, velmi dobrý zákrok domácího gólmana!

29:57

31:23
    Jsme ve druhé polovině tohoto utkání a stále je to nerozhodně, hraje se i vyrovnaný hokej, bez větších šancí na obou stranách.

32:15
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., podrážení).

32:40
    Hosté dostávají puk ze třetiny.

32:51
    Vhazování po levici Lazušina, cenné vteřiny pro Severstal.

33:31
    Jaroslavl v útočném pásmu, hosté rychle přistupují, domácí zatím nemají tolik klidu na kombinaci.

33:59
    Obrovská šance domácích, kdy zřejmě Stéphane Da Costa (Jaroslavl) netrefil z levé strany odkrytou část branku, kterou přestřelil!

34:15

34:26
    Domácí zůstali i po skončení přesilové hry v útočném pásmu, Stéphane Da Costa přihrál zpoza branky do levého kruhu pro vhazování, odkud parádní ranou pod horní víko dostal Lokomotiv do vedení MAGNUS PÄÄJÄRVI. Asistence: Artur Kajumov a Alexandr Polunin.
    34:26 Magnus PÄÄJÄRVI - 2:1

36:02
    Alexandr Lazušin (Jaroslavl) přerušuje hru, po střele od modré, vhazovat se tedy bude ve třetině Lokomotivu.

37:20
    Sevestal se snaží dostat do zakončení, ale defenziva Lokomotivu odvádí dobrou práci.

38:10
    Lokomotiv v útočném pásmu, hosté se brání, jako by to byla přesilová hra domácích.

38:45
    Z rychlého protiútoku se dostal ke steřle Kirill Kapustin (Čerepovec), který poměrně slušně vypálil z levé strany, Alexandr Lazušin ale máchl lapačkou a ukryl v ní puk.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí dostávají puk z vlastního pásma.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině se hrál již o něco lepší hokej, než ve třetině první. O něco lepší byli domácí, zejména v útočném pásmu, kde se domácí dokázali dostávat do zakončení. Hosté spoléhali v této části zápasu na rychlé brejky, které také nebyly vůbec špatné, přesto to byl právě Severstal, kdo v této části zápasu inkasoval.

Další třetina začne přibližně v 16:44.

40:01

41:03
    Opět zafungovala spolupráce Stéphane Da Costa – MAGNUS PÄÄJÄRVI, kdy prvně jmenovaný zavezl puk do útočného pásma, přihrál na levou stranu, kde si Magnus Pääjärvi zpracoval puk a blafákem do bekhendu překonal Chakimova. Asistence: Jegor Averin a Stéphane Da Costa.
    41:03 Magnus PÄÄJÄRVI - 3:1

41:03
    Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Rafael Chakimov, přichází Dmitrij Šugajev.

42:48
    Dmitrij Šugajev (Čerepovec) si poprvé sáhl na puk, když zastavil nahození domácích.

43:28
    Severstal se nyní snaží v útočném pásmu, domácí v podstatě jen posouvají puky do střední třetiny.

43:51
    Rušan Rafikov (Jaroslavl) neváhal na levé straně a od mantinelu vypálil z voleje, branku Sevestalu minul.

44:44
    Puk opět ve třetině Lokomotivu, ale defenziva nepouští hosty k nějakým střelám.

45:05
    Hraje se dlouho bez přerušení, Jaroslavl se dostala pod tlak.

45:26
    Jevgenij Bodrov (Čerepovec) to zkusil individuálně, projel do útočného pásma a z mezikruží vypálil, Alexandr Lazušin (Jaroslavl) lapačkou chytá.

46:16
    Bogdan Jakimov (Čerepovec) to zkouší z levé strany, z ostrého úhlu, Lazušin chytá a opět přerušuje hru.

47:25
    Jaroslavl rozehrává z vlastní třetiny, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.

47:53
    Vladislav Kodola (Čerepovec) nahodil puk do předbrankového prostoru, kde nastavil hůl ALEXANDR PETUNIN, který tak poslal puk za záda Lazušina. Asistence: Vladislav Kodola a Daniil Vovčenko.
    47:53 Alexandr PETUNIN - 3:2

49:15
    Tlak Severstalu pokračuje, hosté nejsou daleko od vyrovnání, Alexandr Lazušin (Jaroslavl) musí řešit další střelu soupeře.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny nabídne jistě zajímavou hokejovou podívanou, v níž budou domácí hájit těsné vedení a hosté budou usilovat minimálně o vyrovnání.

50:41
    Ilja Chochlov (Čerepovec) s pukem za vlastní brankou, hosté rozehrávají na pravou stranu.

51:20
    Lokomotiv po svém třetím gólu dokonale vypadl z tempa... na ledě je nyní jediné mužstvo – Severstal.

52:00
    Severstal opět v útočném pásmu, souboj v pravém rohu, úspěšnější domácí, kteří se tak dostanou ze sevření.

53:10
    Nepřesná rozehrávka Severstalu, domácí získávají puk, ale sami nedokáží rozehrát, icing Lokomotivu.

55:25
    Vhazování po levici Lazušina, puk získávají domácí.

56:17
    Pomalu, ale jistě, se blíží okamžik, kdy se hosté uchýlí ke hře bez brankáře.

56:41
    Denis Alexejev (Jaroslavl) mohl rozhodnout, při přečíslení domácích tři na jednoho... se střelou z levé strany ale dlouho váhal a nakonec branku minul.

57:20
    Severstal ztrácí puk ve střední třetině, domácí zkusili zaútočit, ale na branku ani nevystřelili.

58:12
    Severstal ve vlastní třetině, domácí hrají velmi dobře a šetří čas.

58:44
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., hákování).

58:44
    Oddechový čas pro hosty.

58:50
    A hosté to po oddechovém čase zkouší v šesti, logicky, mají výhodu přesilové hry šesti proti čtyřem!

58:51
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:12
    Puk míří ze třetiny Lokomotivu, který tak získává další cenné vteřiny.

59:46
    Až za branku Sevestalu se nyní domácím povedlo vyhodit puk.

Je konec, Sevestal nedokázal již vyrovnat, byť v posledních minutách hráli hosté přesilovou hru šesti proti čtyřem, při hře bez brankáře. Lokomotiv se v průběhu třetí třetiny dostal do vedení na 3:1, ale pak jakoby domácí vypnuli, ubrali výrazně plyn a hosté začali mít velký tlak. Z něho ale Sevestal vytěžil pouze jedinou branku, takže vyrovnat už nedokázal a z Jaroslavle tak odjíždí s prázdnou.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Lokomotiv Jaroslavl: 24

Severstal Čerepovec: 28.

Československá stopa v utkání

Adam LIŠKA (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:13

Dnešní utkání sledovalo 6 583 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:21:15)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 5. Alexejev, 35. Pääjärvi (Kajumov, Polunin), 42. Pääjärvi (J. Averin, S. Da Costa) – 2. Kapustin (Geraskin), 48. Petunin (Kodola, Vovčenko)

Severstal Čerepovec: Chakimov (42. Šugajev) – Chochlov, Makejev, Sizov, M. Chabarov, Baldajev, N. Chlystov, Rogov – Liška, Monachov, Jakimov – Kodola, Vovčenko, Petunin – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – J. Bodrov, A. Alexejev, Žirnov – J. Morozov.

Rozhodčí: Ansons – Odins, Biťjukov, Sysujev

Diváci: 6 583