Česko – Rusko 4:3 (kon.) | Švýcarsko – Kazachstán 5:3 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:2 (po pr.)
Kanada – USA 6:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Čtvrtek 26.12.2019, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga - o pořadí v play-off • 4. kolo

Utkání 34. kola je minulostí, všechny tři body do tabulky po něm zaslouženě berou domácí Zubři. Hosté se během třetí třetiny, ze které leckoho v MEO Aréně rozbolely oči, dokázali nadechnout alespoň k jednomu gólu, ten jim však nemohl stačit k zastavení série nezdarů. Naopak Zubři se prosazují po třech prohraných duelech a svou neúspěšnou šňůru přetínají. Tímto se s vámi pro dnešek z Přerova loučím, u dalšího přenosu na počtenou! (19:20:22)

59:20
    Kadlec napřáhl ke střele na modré čáře, Petrásek však zvládl zasáhnout.

Dnešní utkání sleduje 1262 diváků.

59:09
    V plném proudu už je i poslední minuta.

58:24
    Hra nyní stojí v rohu přerovského pásma, kde probíhá přetlačovaná o kotouč, sudí však nechávají čas plynout.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Ofsajd brzdí ofenzivní úmysly hostů.

57:21
    Roman Pšurný zblízka dorážel odražený kotouč, ale tváří v tvář Škorpíkovi neuspěl!

56:42
    Domácí hrají v plném počtu.

56:12
    Ofsajd hostů.

56:05
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Škorpík je zpátky ve svém brankovišti.

55:37
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., nesportovní chování).

55:37
    Situace se poněkud vyostřuje, Havelka se snůškou peprných výrazů směrem všude okolo míří na trestnou lavici. Otázkou zůstává, zda se hostující celek neprobouzí do zápasu až příliš pozdě.

54:54
    Litoměřice se snaží být v předbrankovém prostoru maximálně aktivní, Petrásek je však jejich dnešním postrachem.

54:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:26
    Zubři uspěli na buly, ale odkrytou klec přes celé hřiště minuli pouze o centimetry!

54:23
    Litoměřice to budou zkoušet už nyní v šesti bez brankáře!

54:17
    Buly se odehraje po levici Petráska.

53:56
    Nemastné a neslané, tak by se daly charakterizovat poslední minuty, které mnoho hokejové krásy nepobraly.

52:57
    Havelka u trestných lavic srazil Moučku, prokázal však velký charakter a soupeři se ještě během hry omlouval.

52:15
    Zbořil tak tak zachytil puk u modré čáry a ještě stihl na Škorpíka vyslat střelu. Vhazovat se bude po pravici litoměřického brankáře.

50:56
    Další průboj litoměřických hráčů! Samostatný únik Martina Kadlece ale končí pouze skvělým zákrokem Michaela Petráska!

50:10
    Strejček pálil po vyhraném buly, jeho rána ale mezi tři tyče neletěla.

50:04
    Zakázané uvolnění Přerova.
    49:38 Lukáš DOUDERA - 4:1

49:38
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Dlouhé litoměřické čekání na branku je u konce! Do samostatného úniku se dostal LUKÁŠ DOUDERA, který Petráska dokázal prostřelit pod vyrážečkou. Asistence: Martin Havelka.

49:12
    Šermířský souboj Bergera s Klejnou končí pukem na hostující střídačce.

48:53
    Doudera se ocitl před Petráskem, brankář Zubrů však stihl vykopnout proti jeho střele pravý beton včas.

48:02
    Kočica sváděl bruslařský souboj s jedním z hostujících beků, byl však čistě odstaven.

47:20
    Jícha se snažil projít mezi čtveřicí hráčů Přerova, o puk však brzy přišel.

46:33
    Hosté hrají v plném počtu.

46:20
    A mnoho problémů nemají ani s druhou částí, puk je až u Petráska.

45:32
    První minutu oslabení dokázali hosté odbránit bez větších potíží.

44:33
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Jícha – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Daniel Voženílek – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

44:01
    Výlet do útoku si udělal obránce Zbořil, jeho střelu z levého kruhu vykryl Škorpík ramenem.

42:59
    Běhalovi utekl puk na modré, Zubři zkoušejí útočnou třetinu dobývat nanovo.

42:41
    Ofsajd Zubrů.

42:13
    Ani jeden brankář nyní nemá mnoho práce, puk létá sem a tam bez většího smyslu.

41:14
    Poblíž přerovské střídačky Přerova probíhá přetlačovaná o kotouč, sudí nechávají hru běžet.

40:25
    S pukem na svých holích hrají v obranném pásmu domácí.

40:01

I druhé dějství dnešního zápasu končí poměrem 2:0. Hosté se opět ocitli ve čtyřech, když v čase 23:16 využíval druhou přesilovou hru Krislovu střelu tečující Jakub Kubeš. Po sérii dalších vyloučení na obou stranách však přišla čtvrtá branka, o kterou se v úniku postaral Roman Pšurný. V závěru třetiny aktivita hostů vzrostla, žádná změna skóre už ovšem nepřišla. Třetí perioda začne přibližně v 18:45.

40:00

39:37
    Petrásek si dobře povyjel proti střele hostujícího beka a zaslouženě sklízí ovace domácích fanoušků.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Další šance Litoměřic! Jánský si vyjel pěkným obloukem až k Petráskovi, nakonec se ale nedostal do zakončení!

37:31
    A na opačné straně mohli vedení navyšovat Zubři! Série nahodilých odrazů skončila na hokejce Bergerovi, jenž měl rázem puk pod nohama, i přes rychlou střeleckou reakci se ale Škorpík dokázal přesunout a nebezpečí zažehnat!

36:44
    Velkou šanci nedokázal přetavit v gól Lukáš Doudera! Zpoza brány obdržel přesnou přihrávku od Kadlece, z bezprostřední blízkosti ale na Petráska nevyzrál!

36:00
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

35:07
    Navrátil už se hnal po levém kruhu, obránce Patrik Marcel jej ale stihl odzbrojit.

34:41
    Kropáček zkusil obkroužit Petráskovu branku, domácí brankář se ale nenechal nachytat.
    33:29 Roman PŠURNÝ - 4:0

33:29
    Přerov právě vstřelil branku!
    Je to už 4:0 a pro Litoměřice se dost možná rýsuje další nepříjemný výsledek! Hostující obrána si nechala pláchnout ROMANA PŠURNÉHO, který v samostatném nájezdu dokázal překonat Škorpíka přesnou střelou! Asistence: Jakub Navrátil.

33:07
    Kališníkům dnes přesilovky vůbec nesvědčí, domácí hrají v plném počtu.

32:42
    Voženílek nabral rychlost na ose hřiště a nechal vyniknout Petráskovu lapačku.

32:27
    Hostům ujel puk během kombinování, Moučka tak mohl bezpečně vyhodit.

32:05
    Puk končí v ochranné síti za Petráskem.

31:39
    Icing Litoměřic.

31:07
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šimon Kratochvil – 2 min., držení).
    Momentální fáze zápasu je plná vyloučení, na trestnou si teď usednou pro změnu Přerovští.

30:43

30:13
    A Hejcmanovi se zpětná přihrávka nevyvedla ani nyní. Zhruba půl minuty před návratem Strejčka na led se domácí o pásmo připravují sami.

29:34
    Zubři jsou však zpět v útoku. Moučka viděl před bránou clonícího Bergera, tomu se ale puk tečovat nepodařilo.

29:06
    Z Hejcmanovy nepřesnosti vyplynul první vyhozený kotouč k Petráskovi.

28:43
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost).

28:43
    Nevybíravým způsobem sejmul Strejček v pásmu Litoměřic Jakuba Navrátila, bude se vylučovat.

28:16
    Domácí se ubránili bez problémů, Matouš Kratochvil je zpátky na ledě.

27:36
    A jakmile se Stadionu alespoň na chvíli povedlo nastěhovat do pásma, nešťastný odraz ho o něj připravuje znovu.

27:17
    Hostům se nedaří dostat pásma, kotouč jim byl znovu sebrán a odpálen daleko od Petráska.

26:55
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

26:41
    Zbořil se dostal k puku u vlastní brány a vyhazuje kotouč k litoměřické bráně.

26:16
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvil – 2 min., vysoká hůl).
    Na trestnou lavici si poprvé usedne i hráč Zubrů. Jde o Matouše Kratochvila, který byl však několik vteřin před písknutím sám jasně faulován. Bez povšimnutí.

25:42
    Robert Černý vyslal dělovku od pravého mantinelu, Škorpík puk vyrazil do rohu kluziště.

25:29

25:01
    Početní výhodu Přerova podruhé v tomto zápase přerušuje postavení útočícího hráče v brankovišti.

24:29
    Navrátilova střela na levém kruhu končí zákrokem Škorpíka.

24:12
    Stadion si svou situaci vůbec neulehčuje, krátce po inkasování třetího gólu hraje opět v oslabení, nyní se však aspoň na chvíli vysvobodil vyhozením kotouče.

23:29
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., podrážení).
    23:16 Jakub KUBEŠ - 3:0

23:16
    Zubři využívají druhou přesilovku v zápase a je to 3:0! Obránce Krisl zvedl hlavu u modré čáry a napálil kotouč do skrumáže těl před Škorpíkem. Tam byl dobře postavený JAKUB KUBEŠ, který dokázal protečovat kotouč až do sítě! Asistence: Jiří Krisl, Jakub Navrátil.

23:01
    Pěknou kombinaci zakončoval střelou z první Pšurný, Škorpík schoval puk na své hrudi.

22:30
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Albert Šiller – 2 min., podrážení).

22:24
    Za brankou hostů byl faulován Matouš Kratochvil, Zubři hrají v početní výhodě.

21:50
    Moučka zkoušel střílet od levého mantinelu, vzápětí ale přišel protiútok hostů, kteří mohli těžit z chyby domácí obrany. Korkiakovski ale tvrdou ránou Petráska nepřekonal.

20:58
    Dvojice přerušení přišla z přerovského pásma, Petrásek má na kontě další zákrok.

20:32
    Kadlec si najel do útočné třetiny, přes Krisl však nedokázal vystřelit přesně.

20:10
    Po buly mají puk na svých hokejkách hosté.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka nám nabídla dvě gólové trefy a obě přišly z hokejek mnohem aktivnějších Zubrů. V páté minutě nejprve přesilovou hru předčasně ukončoval Jakub Navrátil, minutu a půl před sirénou pak dorážel ztečovaný puk do brány Jonáš Kočica. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

20:00

19:41
    Hlad Zubrů po dalším gólu neutichá a svého soupeře tlačí v jeho vlastní třetině i chvíli před koncem třetiny.
    18:33 Jonáš KOČICA - 2:0

18:33
    Střelecká aktivita však neschází Zubrům a ti hostům odskakují už na rozdíl dvou branek! Střelecký pokus Krisla ztečoval Dvořák na hraně kruhu takovým způsobem, že na něj Škorpík nemohl příliš reagovat a puk naopak přišel přímo na hokejku JONÁŠI KOČICOVI! ten jej zametl do odkryté klece! Pro dvacetiletého odchovance Zlína, jenž rozjel celou akci od samého začátku, jde o první gólovou trefu v profesionální mužské soutěži! Asistence: Filip Dvořák, Jiří Krisl.

17:57
    Série nepřesností teď dává hostům prostor se nadechnout, těm však chybí větší střelecká aktivita.

17:11
    Navrátil si vybruslil do útoku po pravém křídle, skákavý kotouč mu však dokázal v rohu odebrat Sklenář.

15:59
    Litoměřice dělají Zubrům mírné potíže a kombinují s pukem v útočné třetině. Nic kloudného však zatím svěřenci trenéra Bruka nedokázali vymyslet.

15:22
    Po delší době si připsal zákrok i Petrásek, betonem likvidoval letmý pokus Šillera, jenž pálil až od modré čáry.

14:39
    Zbořil počkal za vlastní bránou na prostřídání a předal puk dalšímu obránci Šnajnarovi. Ten ovšem dlouhou nahrávku nenamířil přesně a puk skončil pouze na zakázaném uvolnění.

13:48
    Přerov uspěl na buly a okamžitě pálil Šimon Kratochvil! Škorpík reagoval pohotově, ale pouze takovým způsobem, že prakticky ihned mohl zblízka dorážet Goiš, ani on však neuspěl!

13:42
    Marcel v rohu dobře odstavil Šimona Kratochvila, puk se na jeho holi ale příliš dlouho neohřál. Brzy jej totiž zezadu obral Goiš a jeho formace pokračovala v nepříjemném útoku, který nakonec donutil Škorpíka přikrýt puk lapačkou a přerušit hru.

12:58
    A situace se opakuje, další icing domácích.

12:47
    Hosté už hráli v plném počtu, když Přikryl v přečíslení nenahrál přesně Havelkovi. Přerov však s pukem dobře nenaložil, vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

12:04
    Sklenář přehodil lobem všechny hráče, puk je znovu daleko od Škorpíkovy klece.

11:53
    Puk po zákroku Krisla vyletěl na střídačku hostů, buly ve středním pásmu.

11:19
    Moučka se nechal zahnat do úzkých a na hranici pásma o puk přišel, hosté vyhazují.

10:49
    Hanáci udrželi puk po buly na svých holích a na hosty zatlačili, sudí však hru stěhují do středního pásma pro postavení hráče v brankovišti.

10:32
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Peter Jánský – 2 min., sekání).

10:08
    Z podobné pozice, ovšem na druhé straně kluziště, chtěl Petráska překvapit Korkiakoski.

09:29
    Zubři však rychle kontrovali, mezi betony Škorpíka se snažil střelou zápěstím z pravého kruhu procpat puk Šimon Kratochvil.

08:59
    Útočnou akci z vlastní obrany rozjíždí Daniel Voženílek.

08:04
    Krásnou souhru teď pro změnu předvedla elitní formace Zubrů! Přesnými nahrávkami se dokázali zbavit obránců a nakonec mohl Pšurný hledat před brankou volného Navrátila, gólman Škorpík ale z nelehkého souboje vyšel vítězně!

07:32
    Dobrým forčekingem získali čas v útočném pásmu i forvardi čtvrté přerovské formace, trio Svoboda, Dvořák, Kočica však Kališníci dokázali ubránit.

06:17
    Kangas pálil nebezpečně ze zákrytu po buly, Petrásek ale jeho střelu viděl a dokázal puk vyrazit.

06:12

05:52
    Hra je poprvé přerušena i Petráska, po jeho zákroku přichází krátká komerční přestávka.
    05:25 Jakub NAVRÁTIL - 1:0

05:25
    Zubři sklízejí ovoce v první přesilové hře! O pásmo i díky dobrému pohybu po několika odrazech nepřišli a z levého kruhu tak po souhře Krisla s Kubešem mohl vystřelit JAKUB NAVRÁTIL! Jeho střela zaplula až do Škorpíkovy sítě! Asistence: Jiří Krisl, Jakub Kubeš.

05:07
    Krisl si vyměnil puk s Kubešem, druhý jmenovaný však z levého kruhu branku minul.

04:30
    Škorpíkovi po střele jednoho z domácích vypadl kotouč a zastavil se jen těsně před brankovou čárou, reflexem jej však rychle zalehl a sudí tak museli přerušit hru ještě před tím, než se pokusil dorážet Navrátil!

04:15
    Litoměřice dokázaly vyhrát buly a ihned vyhodit kotouč, Zubři jsou však zpátky na scéně v jejich pásmu.

03:51
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (František Klejna – 2 min., podrážení).

03:28
    Hejcman v rohu vybojoval kotouč a předával jej před bránu Bergerovi, ten však nemohl přes obránce bekhendem vystřelit.

02:53
    Krisl neudržel útočné pásmo, první lajna Přerova se stará o znovudobytí útočné třetiny.

02:20
    Ze zákrytu opět od modré čáry vyslal třetí pokus Zubrů mladík Svoboda, brankář zasáhl vyrážečkou.

01:33
    Na opačné straně pálil ihned za modrou Matouš Kratochvil, bránu Škorpíka ovšem přestřelil.

01:07
    Korkiakoski prohodil puk středem na Kangase, ten však přes Weinholda neprošel.

00:42
    Berger zachytil puk na modré čáře a rychle jej předal do středu Moučkovi. Ten se příklepem postaral o první střelu zápasu, se kterou si Škorpík poradil betonem.

00:12
    Úvodní buly vyšlo lépe hostům, ti se ihned pokusili nastěhovat do útočné třetiny.

00:01

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše. Domácí Zubři oblékají žlutou sadu dresů, hosté z Litoměřic dnes budou hrát v tmavě modré variantě.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Šimonů) – Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Běhal, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Dvořák, Kočica – Indrák. Trenér: Kočara.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík (Sklíba) – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, Sklenář, Kropáček. Trenér: Bruk.

Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Hanzlík.

Hezký čtvrteční podvečer z přerovské MEO Arény. Ta dnes bude hostit souboj domácích Zubrů s hostujícím celkem Litoměřic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 6. Navrátil (Krisl, Kubeš), 19. Kočica (F. Dvořák, Krisl), 24. Kubeš (Krisl, Navrátil), 34. Pšurný (Navrátil) – 50. L. Doudera (M. Havelka)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Šimonů) – Krisl (C), Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Běhal, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Ma. Svoboda, F. Dvořák, Kočica – Indrák.
    HC Stadion Litoměřice: Škorpík (Sklíba) – Marcel (A), Walter, L. Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – M. Kadlec, Jícha, Voženílek (C) – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – M. Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, D. Sklenář, Kropáček.

Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Hanzlík