Česko – Rusko 4:3 (kon.) | Švýcarsko – Kazachstán 5:3 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:2 (po pr.)
Kanada – USA 6:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Čtvrtek 26.12.2019, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga - o pořadí v play-off • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký čtvrteční podvečer z přerovské MEO Arény. Ta dnes bude hostit souboj domácích Zubrů s hostujícím celkem Litoměřic.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Šimonů) – Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Běhal, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Dvořák, Kočica – Indrák. Trenér: Kočara.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík (Sklíba) – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, Sklenář, Kropáček. Trenér: Bruk.

Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Hanzlík.

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše. Domácí Zubři oblékají žlutou sadu dresů, hosté z Litoměřic dnes budou hrát v tmavě modré variantě.

00:01

00:12
    Úvodní buly vyšlo lépe hostům, ti se ihned pokusili nastěhovat do útočné třetiny.

00:42
    Berger zachytil puk na modré čáře a rychle jej předal do středu Moučkovi. Ten se příklepem postaral o první střelu zápasu, se kterou si Škorpík poradil betonem.

01:07
    Korkiakoski prohodil puk středem na Kangase, ten však přes Weinholda neprošel.

01:33
    Na opačné straně pálil ihned za modrou Matouš Kratochvil, bránu Škorpíka ovšem přestřelil.

02:20
    Ze zákrytu opět od modré čáry vyslal třetí pokus Zubrů mladík Svoboda, brankář zasáhl vyrážečkou.

02:53
    Krisl neudržel útočné pásmo, první lajna Přerova se stará o znovudobytí útočné třetiny.

03:28
    Hejcman v rohu vybojoval kotouč a předával jej před bránu Bergerovi, ten však nemohl přes obránce bekhendem vystřelit.

03:51
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (František Klejna – 2 min., podrážení).

04:15
    Litoměřice dokázaly vyhrát buly a ihned vyhodit kotouč, Zubři jsou však zpátky na scéně v jejich pásmu.

04:30
    Škorpíkovi po střele jednoho z domácích vypadl kotouč a zastavil se jen těsně před brankovou čárou, reflexem jej však rychle zalehl a sudí tak museli přerušit hru ještě před tím, než se pokusil dorážet Navrátil!

05:07
    Krisl si vyměnil puk s Kubešem, druhý jmenovaný však z levého kruhu branku minul.

05:25
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři sklízejí ovoce v první přesilové hře! O pásmo i díky dobrému pohybu po několika odrazech nepřišli a z levého kruhu tak po souhře Krisla s Kubešem mohl vystřelit JAKUB NAVRÁTIL! Jeho střela zaplula až do Škorpíkovy sítě! Asistence: Jiří Krisl, Jakub Kubeš.
    05:25 Jakub NAVRÁTIL - 1:0

05:52
    Hra je poprvé přerušena i Petráska, po jeho zákroku přichází krátká komerční přestávka.

06:12
    Zakázané uvolnění Přerova.

06:17
    Kangas pálil nebezpečně ze zákrytu po buly, Petrásek ale jeho střelu viděl a dokázal puk vyrazit.

07:32
    Dobrým forčekingem získali čas v útočném pásmu i forvardi čtvrté přerovské formace, trio Svoboda, Dvořák, Kočica však Kališníci dokázali ubránit.

08:04
    Krásnou souhru teď pro změnu předvedla elitní formace Zubrů! Přesnými nahrávkami se dokázali zbavit obránců a nakonec mohl Pšurný hledat před brankou volného Navrátila, gólman Škorpík ale z nelehkého souboje vyšel vítězně!

08:59
    Útočnou akci z vlastní obrany rozjíždí Daniel Voženílek.

09:29
    Zubři však rychle kontrovali, mezi betony Škorpíka se snažil střelou zápěstím z pravého kruhu procpat puk Šimon Kratochvil.

10:08
    Z podobné pozice, ovšem na druhé straně kluziště, chtěl Petráska překvapit Korkiakoski.

10:32
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Peter Jánský – 2 min., sekání).

10:49
    Hanáci udrželi puk po buly na svých holích a na hosty zatlačili, sudí však hru stěhují do středního pásma pro postavení hráče v brankovišti.

11:19
    Moučka se nechal zahnat do úzkých a na hranici pásma o puk přišel, hosté vyhazují.

11:53
    Puk po zákroku Krisla vyletěl na střídačku hostů, buly ve středním pásmu.

12:04
    Sklenář přehodil lobem všechny hráče, puk je znovu daleko od Škorpíkovy klece.

12:47
    Hosté už hráli v plném počtu, když Přikryl v přečíslení nenahrál přesně Havelkovi. Přerov však s pukem dobře nenaložil, vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

12:58
    A situace se opakuje, další icing domácích.

13:42
    Marcel v rohu dobře odstavil Šimona Kratochvila, puk se na jeho holi ale příliš dlouho neohřál. Brzy jej totiž zezadu obral Goiš a jeho formace pokračovala v nepříjemném útoku, který nakonec donutil Škorpíka přikrýt puk lapačkou a přerušit hru.

13:48
    Přerov uspěl na buly a okamžitě pálil Šimon Kratochvil! Škorpík reagoval pohotově, ale pouze takovým způsobem, že prakticky ihned mohl zblízka dorážet Goiš, ani on však neuspěl!

14:39
    Zbořil počkal za vlastní bránou na prostřídání a předal puk dalšímu obránci Šnajnarovi. Ten ovšem dlouhou nahrávku nenamířil přesně a puk skončil pouze na zakázaném uvolnění.

15:22
    Po delší době si připsal zákrok i Petrásek, betonem likvidoval letmý pokus Šillera, jenž pálil až od modré čáry.

15:59
    Litoměřice dělají Zubrům mírné potíže a kombinují s pukem v útočné třetině. Nic kloudného však zatím svěřenci trenéra Bruka nedokázali vymyslet.

17:11
    Navrátil si vybruslil do útoku po pravém křídle, skákavý kotouč mu však dokázal v rohu odebrat Sklenář.

17:57
    Série nepřesností teď dává hostům prostor se nadechnout, těm však chybí větší střelecká aktivita.

18:33
    Střelecká aktivita však neschází Zubrům a ti hostům odskakují už na rozdíl dvou branek! Střelecký pokus Krisla ztečoval Dvořák na hraně kruhu takovým způsobem, že na něj Škorpík nemohl příliš reagovat a puk naopak přišel přímo na hokejku JONÁŠI KOČICOVI! ten jej zametl do odkryté klece! Pro dvacetiletého odchovance Zlína, jenž rozjel celou akci od samého začátku, jde o první gólovou trefu v profesionální mužské soutěži! Asistence: Filip Dvořák, Jiří Krisl.
    18:33 Jonáš KOČICA - 2:0

19:41
    Hlad Zubrů po dalším gólu neutichá a svého soupeře tlačí v jeho vlastní třetině i chvíli před koncem třetiny.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka nám nabídla dvě gólové trefy a obě přišly z hokejek mnohem aktivnějších Zubrů. V páté minutě nejprve přesilovou hru předčasně ukončoval Jakub Navrátil, minutu a půl před sirénou pak dorážel ztečovaný puk do brány Jonáš Kočica. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

20:01

20:10
    Po buly mají puk na svých hokejkách hosté.

20:32
    Kadlec si najel do útočné třetiny, přes Krisl však nedokázal vystřelit přesně.

20:58
    Dvojice přerušení přišla z přerovského pásma, Petrásek má na kontě další zákrok.

21:50
    Moučka zkoušel střílet od levého mantinelu, vzápětí ale přišel protiútok hostů, kteří mohli těžit z chyby domácí obrany. Korkiakovski ale tvrdou ránou Petráska nepřekonal.

22:24
    Za brankou hostů byl faulován Matouš Kratochvil, Zubři hrají v početní výhodě.

22:30
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Albert Šiller – 2 min., podrážení).

23:01
    Pěknou kombinaci zakončoval střelou z první Pšurný, Škorpík schoval puk na své hrudi.

23:16
    Zubři využívají druhou přesilovku v zápase a je to 3:0! Obránce Krisl zvedl hlavu u modré čáry a napálil kotouč do skrumáže těl před Škorpíkem. Tam byl dobře postavený JAKUB KUBEŠ, který dokázal protečovat kotouč až do sítě! Asistence: Jiří Krisl, Jakub Navrátil.
    23:16 Jakub KUBEŠ - 3:0

23:29
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., podrážení).

24:12
    Stadion si svou situaci vůbec neulehčuje, krátce po inkasování třetího gólu hraje opět v oslabení, nyní se však aspoň na chvíli vysvobodil vyhozením kotouče.

24:29
    Navrátilova střela na levém kruhu končí zákrokem Škorpíka.

25:01
    Početní výhodu Přerova podruhé v tomto zápase přerušuje postavení útočícího hráče v brankovišti.

25:29
    Hosté hrají v plném počtu.

25:42
    Robert Černý vyslal dělovku od pravého mantinelu, Škorpík puk vyrazil do rohu kluziště.

26:16
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvil – 2 min., vysoká hůl).
    Na trestnou lavici si poprvé usedne i hráč Zubrů. Jde o Matouše Kratochvila, který byl však několik vteřin před písknutím sám jasně faulován. Bez povšimnutí.

26:41
    Zbořil se dostal k puku u vlastní brány a vyhazuje kotouč k litoměřické bráně.

26:55
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

27:17
    Hostům se nedaří dostat pásma, kotouč jim byl znovu sebrán a odpálen daleko od Petráska.

27:36
    A jakmile se Stadionu alespoň na chvíli povedlo nastěhovat do pásma, nešťastný odraz ho o něj připravuje znovu.

28:16
    Domácí se ubránili bez problémů, Matouš Kratochvil je zpátky na ledě.

28:43
    Nevybíravým způsobem sejmul Strejček v pásmu Litoměřic Jakuba Navrátila, bude se vylučovat.

28:43
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost).

29:06
    Z Hejcmanovy nepřesnosti vyplynul první vyhozený kotouč k Petráskovi.

29:34
    Zubři jsou však zpět v útoku. Moučka viděl před bránou clonícího Bergera, tomu se ale puk tečovat nepodařilo.

30:13
    A Hejcmanovi se zpětná přihrávka nevyvedla ani nyní. Zhruba půl minuty před návratem Strejčka na led se domácí o pásmo připravují sami.

30:43

31:07
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šimon Kratochvil – 2 min., držení).
    Momentální fáze zápasu je plná vyloučení, na trestnou si teď usednou pro změnu Přerovští.

31:39
    Icing Litoměřic.

32:05
    Puk končí v ochranné síti za Petráskem.

32:27
    Hostům ujel puk během kombinování, Moučka tak mohl bezpečně vyhodit.

32:42
    Voženílek nabral rychlost na ose hřiště a nechal vyniknout Petráskovu lapačku.

33:07
    Kališníkům dnes přesilovky vůbec nesvědčí, domácí hrají v plném počtu.

33:29
    Je to už 4:0 a pro Litoměřice se dost možná rýsuje další nepříjemný výsledek! Hostující obrána si nechala pláchnout ROMANA PŠURNÉHO, který v samostatném nájezdu dokázal překonat Škorpíka přesnou střelou! Asistence: Jakub Navrátil.
    33:29 Roman PŠURNÝ - 4:0

34:41
    Kropáček zkusil obkroužit Petráskovu branku, domácí brankář se ale nenechal nachytat.

35:07
    Navrátil už se hnal po levém kruhu, obránce Patrik Marcel jej ale stihl odzbrojit.

36:00
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

36:44
    Velkou šanci nedokázal přetavit v gól Lukáš Doudera! Zpoza brány obdržel přesnou přihrávku od Kadlece, z bezprostřední blízkosti ale na Petráska nevyzrál!

37:31
    A na opačné straně mohli vedení navyšovat Zubři! Série nahodilých odrazů skončila na hokejce Bergerovi, jenž měl rázem puk pod nohama, i přes rychlou střeleckou reakci se ale Škorpík dokázal přesunout a nebezpečí zažehnat!

38:33
    Další šance Litoměřic! Jánský si vyjel pěkným obloukem až k Petráskovi, nakonec se ale nedostal do zakončení!

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:37
    Petrásek si dobře povyjel proti střele hostujícího beka a zaslouženě sklízí ovace domácích fanoušků.

40:00

I druhé dějství dnešního zápasu končí poměrem 2:0. Hosté se opět ocitli ve čtyřech, když v čase 23:16 využíval druhou přesilovou hru Krislovu střelu tečující Jakub Kubeš. Po sérii dalších vyloučení na obou stranách však přišla čtvrtá branka, o kterou se v úniku postaral Roman Pšurný. V závěru třetiny aktivita hostů vzrostla, žádná změna skóre už ovšem nepřišla. Třetí perioda začne přibližně v 18:45.

40:01

40:25
    S pukem na svých holích hrají v obranném pásmu domácí.

41:14
    Poblíž přerovské střídačky Přerova probíhá přetlačovaná o kotouč, sudí nechávají hru běžet.

42:13
    Ani jeden brankář nyní nemá mnoho práce, puk létá sem a tam bez většího smyslu.

42:41
    Ofsajd Zubrů.

42:59
    Běhalovi utekl puk na modré, Zubři zkoušejí útočnou třetinu dobývat nanovo.

44:01
    Výlet do útoku si udělal obránce Zbořil, jeho střelu z levého kruhu vykryl Škorpík ramenem.

44:33
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Jícha – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Daniel Voženílek – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

45:32
    První minutu oslabení dokázali hosté odbránit bez větších potíží.

46:20
    A mnoho problémů nemají ani s druhou částí, puk je až u Petráska.

46:33

47:20
    Jícha se snažil projít mezi čtveřicí hráčů Přerova, o puk však brzy přišel.

48:02
    Kočica sváděl bruslařský souboj s jedním z hostujících beků, byl však čistě odstaven.

48:53
    Doudera se ocitl před Petráskem, brankář Zubrů však stihl vykopnout proti jeho střele pravý beton včas.

49:12
    Šermířský souboj Bergera s Klejnou končí pukem na hostující střídačce.

49:38
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Dlouhé litoměřické čekání na branku je u konce! Do samostatného úniku se dostal LUKÁŠ DOUDERA, který Petráska dokázal prostřelit pod vyrážečkou. Asistence: Martin Havelka.
    49:38 Lukáš DOUDERA - 4:1

50:04

50:10
    Strejček pálil po vyhraném buly, jeho rána ale mezi tři tyče neletěla.

50:56
    Další průboj litoměřických hráčů! Samostatný únik Martina Kadlece ale končí pouze skvělým zákrokem Michaela Petráska!

52:15
    Zbořil tak tak zachytil puk u modré čáry a ještě stihl na Škorpíka vyslat střelu. Vhazovat se bude po pravici litoměřického brankáře.

52:57
    Havelka u trestných lavic srazil Moučku, prokázal však velký charakter a soupeři se ještě během hry omlouval.

53:56
    Nemastné a neslané, tak by se daly charakterizovat poslední minuty, které mnoho hokejové krásy nepobraly.

54:17
    Buly se odehraje po levici Petráska.

54:23
    Litoměřice to budou zkoušet už nyní v šesti bez brankáře!

54:26
    Zubři uspěli na buly, ale odkrytou klec přes celé hřiště minuli pouze o centimetry!

54:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:54
    Litoměřice se snaží být v předbrankovém prostoru maximálně aktivní, Petrásek je však jejich dnešním postrachem.

55:37
    Situace se poněkud vyostřuje, Havelka se snůškou peprných výrazů směrem všude okolo míří na trestnou lavici. Otázkou zůstává, zda se hostující celek neprobouzí do zápasu až příliš pozdě.

55:37
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., nesportovní chování).

56:05
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Škorpík je zpátky ve svém brankovišti.

56:12
    Ofsajd hostů.

56:42
    Domácí hrají v plném počtu.

57:21
    Roman Pšurný zblízka dorážel odražený kotouč, ale tváří v tvář Škorpíkovi neuspěl!

57:33
    Ofsajd brzdí ofenzivní úmysly hostů.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:24
    Hra nyní stojí v rohu přerovského pásma, kde probíhá přetlačovaná o kotouč, sudí však nechávají čas plynout.

59:09
    V plném proudu už je i poslední minuta.

Dnešní utkání sleduje 1262 diváků.

59:20
    Kadlec napřáhl ke střele na modré čáře, Petrásek však zvládl zasáhnout.

Utkání 34. kola je minulostí, všechny tři body do tabulky po něm zaslouženě berou domácí Zubři. Hosté se během třetí třetiny, ze které leckoho v MEO Aréně rozbolely oči, dokázali nadechnout alespoň k jednomu gólu, ten jim však nemohl stačit k zastavení série nezdarů. Naopak Zubři se prosazují po třech prohraných duelech a svou neúspěšnou šňůru přetínají. Tímto se s vámi pro dnešek z Přerova loučím, u dalšího přenosu na počtenou! (19:20:22)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 6. Navrátil (Krisl, Kubeš), 19. Kočica (F. Dvořák, Krisl), 24. Kubeš (Krisl, Navrátil), 34. Pšurný (Navrátil) – 50. L. Doudera (M. Havelka)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Šimonů) – Krisl (C), Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Běhal, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Ma. Svoboda, F. Dvořák, Kočica – Indrák.
    HC Stadion Litoměřice: Škorpík (Sklíba) – Marcel (A), Walter, L. Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – M. Kadlec, Jícha, Voženílek (C) – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – M. Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, D. Sklenář, Kropáček.

Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Hanzlík