Buffalo – Boston 0:3 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (po pr.) | New Jersey – Toronto 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Carolina 5:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 4:5 (po pr.) | Chicago – NY Islanders 5:2 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:5 (kon.)
Anaheim – Vegas 4:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Washington Capitals
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 28.12.2019, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je ode mě vše, přeji Vám hezký zbytek sobotního dne a u dalšího přenosu na shledanou. (04:02:50)

Československá stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 15:52

Radko Gudas (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 11:20

Richard Páník (WSH) 0+1, 0 střel, čas na ledě: 11:34.

1. Ilja Samsonov (WSH) 27. zák., 1 gól, 96,4%
    2. Joonas Korpisalo (CBJ) 34. zák., 2 góly, 94,4%
    3. T. J. Oshie (WSH) 1+0

Je konec! Washingtonu sice prohrával po druhé třetině, když se prosadil hostující Lilja, ale ve třetí periodě srovnal Hagelin po geniální nahrávce Pánika a obrat v prodloužení dokonal z dorážky T. J. Oshie. Columbus tedy šestou výhru v řadě nepřidal.

Washington právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo otočit utkání a berou výhru v prodloužení! V přesilové hře z pravého kruhu šikovně poslal Nicklas Bäckström puk na beton hostujícího brankáře, který jej vyrazil a důrazný byl na brankovišti T. J. OSHIE! Ten se z dorážky nemýlil. Asistence: Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin.

63:01
    Rána z první od Ovečkina skončila mimo branku, dokonce stejně dopadla i jeho druhá střela.

62:18
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nathan Gerbe – 2 min., hákování).

62:12
    Domácí byli v situaci dva na jednoho, nahrávka pak směřovala na Ovečkina, ten si puk ale špatně zpracoval a poslal jej jen mimo tři tyče.

61:59
    Vrána našel najetého Orlova, ten si sjel blíž k mezikruží, ale ani on neuspěl.

61:01
    Stále hrají na puku Caps, Nicklas Bäckström nahrál před kruhy na T. J. Oshieho a jeho rána z první trefila jen protihráče.

60:27
    Na buly úspěšnější domácí, T. J. Oshie po najetí do útočného pásma hned střílel, branku však minul.

60:01

Ve třetí třetině Caps vyrovnali, když se prosadil Hagelin. Další branka nepadla a uvidíme pětiminutové prodloužení tři na tři.

Střely na branku: 32 – 28

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:29
    Oba celky se již snaží neudělat chybu, domácí získali alespoň vhazování před brankářem Columbusu.

59:05
    Začala běžet poslední minuta třetí třetiny. Nebezpečně pálil od modré hostující David Savard, Ilja Samsonov kotouč mezi hloučkem těl našel na poslední chvíli.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 47. Hagelin (Pánik, Kuzněcov), 64. Oshie (Bäckström, Ovečkin) – 30. Lilja (Riley Nash, MacInnis)

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Siegenthaler, Carlson, Orlov, Jensen, Gudas, Djoos – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Kukan, G. Carlsson – Texier, Dubois, Robinson – Nyquist, Jenner, Stenlund – N. Foligno, Wennberg, Gerbe – Lilja, Riley Nash, MacInnis.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Baker, Kovachik