Buffalo – Boston 0:3 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (po pr.) | New Jersey – Toronto 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Carolina 5:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 4:5 (po pr.) | Chicago – NY Islanders 5:2 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:5 (kon.)
Anaheim – Vegas 4:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Nashville Predators
2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 28.12.2019, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Československá stopa v utkání:

Dominik Simon (PIT) 1+0, 2 střely, čas na ledě 10:50 (04:39:54)

1. Juuso Riikola (PIT) 1+1
    2. Teddy Blueger (PIT) 1+0
    3. Tristan Jarry (PIT) 30 zák., 2 góly, 93,8%

Statistiky: Střely na bránu: 32-25; Zablokované střely: 11-15; Vhazování: 60%-40%; Hity: 20-9; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 18-10.
    Penguins prožili fantastickou noc, v Nashvillu vstřelili pět gólů

Český útočník Dominik Simon dnes sice nedostával na ledě příliš mnoho prostoru, již po necelých třech minutách ale otevřel skóre utkání a podílel se gólem na hladkém vítězství Pittsburghu, který dal domácímu Nashvillu lekci z produktivity a ukončil jeho sérii dvou výher. Konečný výsledek utkání v Bridgestone Areně dnes zní. Nashville Predators 2 Pittsburgh Penguins 5.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:30
    Nick Bonino se ocitl v postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu. Hra je přerušena.

57:57
    Tristan Jarry zkusil skórovat zpoza vlastní brány do prázdné brány Predators, jenže minul její levou tyč.

57:21
    Penguins vyhodili puk těsně vedle pravé tyče prázdné brány Predators, a protože hráli v oslabení, zakázané uvolnění se proti hostujícímu týmu nepískalo.

56:56
    Tristan Jarry ukryl střelu Nashvillu z vrcholu pravého kruhu pro vhazování v lapačce a hlavní trenér Peter Laviolette si vyžádal oddechový čas. Brána je prázdná.

56:29
    Juuse Saros během přerušené hry zamířil na střídačku a domácí to zkouší bez brankáře!

56:29
    Kyle Turris otře vlétl do brány Pittsburghu a skončil v ní místo puku. Hodně nepříjemný a ostrý náraz.

55:50
    Roman Josi vypálil od modré čáry a jeho bomba poté orazítkovala horní tyč brány Pittsburghu!

55:23
    Jevgenij Malkin zbytečně fauloval v rohu útočného pásma a podruhé v zápase byl vyloučen za podrážení.

54:02
    Kotouč byl po útočném snažení Predators sražen mezi střídačky a následuje poslední reklamní přestávka.

53:43
    Rocco Grimaldi nedokázal udržet nohu na útočné modré čáře a Predators se ocitli v postavení mimo hru.

52:44
    Penguins vypálili na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jejich prudká střela skončila na ochranném skle.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. C. Smith (Ekholm), 50. Arvidsson (Josi, Grimaldi) – 3. Simon (Riikola, Ruhwedel), 15. Galchenyuk (M. Pettersson, Marino), 15. Blueger (Aston-Reese, B. Tanev), 25. Rust (Guentzel, Malkin), 39. Riikola (Kahun, McCann)

Nashville Predators: Rinne (15. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), Fabbro, Hamhuis, Irwin – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – F. Forsberg (A), Duchene, Mikael Granlund – Grimaldi, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, Galchenyuk – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Simon, Blandisi, Lafferty. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Brian Pochmara. Čároví: Pierre Racicot, Matt MacPherson

Diváci: 17849